|

Jackson Martinez Galatasaray'a önerildi

Çin Süper Ligi'ne rekor transfer ücreti ile transfer olan Jackson Martinez'in Galatasaray'a önerildiği belirtildi. Yaşadığı ağır sakatlık nedeniyle golcü oyuncunun durumuna şüpheyle bakan sarı-kırmızılıların kulüp doktorunu Çin'e göndereceği ifade edildi.

Yeni Şafak
12:01 - 29/04/2017 Cumartesi
Güncelleme: 12:27 - 29/04/2017 Cumartesi
Diğer
Çin Ligi'nde toplam 10 maça çıkan 30 yaşındaki Martinez'in 4 golü bulunuyor.
Çin Ligi'nde toplam 10 maça çıkan 30 yaşındaki Martinez'in 4 golü bulunuyor.

Galatasaray yeni sezonun takımını kurmak için çalşmalara başlarken sürpriz bir iddia gündeme geldi. O iddiaya göre sarı-kırmızılılar kulüp doktorunu Kolombiyalı golcü Jackson Martinez için Çin'e gönderme kararı aldı.

Skorer'de yer alan habere göre; dünyaca ünlü menajer Jorge Mendes’in ortaklarından Ahmet Bulut’un önerdiği Kolombiyalı futbolcunun transferinde Galatasaray somut adım atıyor.

Ekim ayında geçirdiği ağır sakatlığın ardından iyileşen ama henüz 6. haftası oynanan Çin Ligi’nde forma giyemeyen futbolcunun son durumunu görmek isteyen sarı-kırmızılılar, kulüp doktoru Yener İnce’yi Çin’e göndereceği ifade edildi.
Doktor raporuna göre hareket edilecek

Martinez girişimi için İnce’nin raporunu bekleyecek olan sarı-kırmızılılar, oyuncuyu ayrıntılı bir taramadan geçirecek. Yener İnce’nin önümüzdeki ay Çin’e giderek hem futbolcuyu kontrol edeceği ayrıca Çin kulübünün sağlık heyeti ile son durumunu konuşacağı belirtildi.

  • Atletico Madrid’ten 42 milyon euro bonservis karşılığında transfer eden Guangzhou Evergrande’nin futbolcuyu gözden çıkardığı belirtilirken, Galatasaray’ın da tribünleri heyecanlandıracak bir transfer için Martinez ismine odaklandığı bildirildi. 2019’a kadar kulübüyle sözleşmesi bulunan Jackson Martinez’i en kötü olasılıkla Galatasaray bir sene kiralayıp performansına göre bonservisini almayı planlıyor.

#Jackson Martinez
#Galatasaray
7 yıl önce
default-profile-img