|

"Maalesef ilk maçlara hazır olamayacağız"

Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic, kısa bir süre sonra yarışın başlayacağını belirterek, ligin ilk maçlarına hazır olamayacaklarını söyledi.

Aa
00:00 - 11/08/2014 Pazartesi
Güncelleme: 21:27 - 11/08/2014 Pazartesi
Yeni Şafak
"Maalesef ilk maçlara hazır olamayacağız"
"Maalesef ilk maçlara hazır olamayacağız"

Halilhodzic, Hüseyin Avni Aker Stadı'nda, bordo-mavili taraftarlar önünde oynanan antrenman maçının ardından yaptığı açıklamada, her iki takımın da zevkli ve mücadeleci bir futbol ortaya koyduğunu belirtti.

Maçta güzel goller izlediklerini ifade eden Halilhodzic, "Fiziksel açıdan birkaç oyuncunun ritm eksikliği olduğunu gördük. Çok düzeltmemiz gereken hatalar var ancak genel anlamda oyun tarzından ve mücadeleden memnunum. Bundan sonra yapmamız gereken defansif ve ofansif anlayışımızı oturtmak" dedi.

Boşnak teknik adam, takımda değiştirmeleri gereken şeylerin bulunduğunu kaydederek, "Lig başlıyor, yarış başlıyor. Maalesef bu yarışa ve ilk maçlara pek hazır olamayacağız" diye konuştu.

Avusturya kampına gelen oyuncu grubunun Trabzonspor'un kendisinden beklentilerine uymadığını anlatan Halilhodzic, şöyle devam etti:

"Ligin dibine oynayabilirdik. O oyuncu grubuyla Şampiyonlar Ligi veya ligin üst sıralarında oynamak mümkün olmayacaktı. Son 10 gün yöneticilerimiz transferde çok büyük çabayla çalıştılar. Size, takıma 10 transfer gerektiğini söylediğimde 10 oyuncuydu ve 10 oyuncu gelecek. İyi oyuncular transfer ettiğimizi düşünüyorum. Bu transferlerin iyi olduğunu söyleyebilirim. İnanılmaz bir şekilde hızlı davrandık ve transferler hızlı gelişti. Pek vaktimiz yoktu."

"1 haftada takım kuramazsınız"

Halilhodzic, bordo-mavili takımın 3-6 ayda hazır olabileceğine dikkati çekerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gayet açık ve net. Milyar dolarlarınız bile olsa 1 haftada takım kuramazsınız. Eğer öyle olsaydı Abrahamovic'in takımı ile Paris Saint German, her zaman şampiyon olurdu. Trabzonspor'un, İstanbul'un 3 kulübüyle ekonomik anlamda kıyasını yapamazsınız. Avrupa'dan gelen birçok oyuncunun ilk tercihi İstanbul kulüpleri. Trabzonspor için bu nedenden dolayı yapılan transferler çok zor geçiyor. Nakit para isteyen oyuncular oldu. Şu an bile takımda kulübe baskı yapıp, şantaj uygulayarak gitmek isteyen oyuncular var."

Başkan Hacıosmanoğlu ile görüştüğünü dile getiren Halilhodzic, Trabzonspor'un sıkıntılı ve acılı bir süreçte olduğunu kendisiyle paylaştığını kaydetti.

İmkanlar ölçüsünde iyi transferler yaptıklarını anlatan Halilhodzic, "Tek olay, çok hızlı ve kısa sürede gerçekleşmiş olması. Ne mutlu bana ki 1-2 oyuncunun haricinde hepsini tanıyorum. Benden önce yapılan transferler burada olmuş olsaydım, bu şekilde yapılmazdı. 2 ve 3. Lig'den oyuncu getirdiyseniz buraya ve gazetelerde taraftarlarınıza 'Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağız' diye haber yaparsınız onlara inanmak için gayet naif olmanız gerekir" diye konuştu.

2 oyuncu transferi

Halilhodzic, transferde başkan Hacıosmanoğlu ve kulüp üst düzey yöneticisi Burak Gürdal'in iyi işler çıkardığını ifade ederek, "Size kesin söyleyebilirim ligin sonunda Fenerbahçe ve Trabzonspor arasında 23 puan fark olmayacak. Bu kesin, geri kalanına bakacağız. Takımımıza en az iki oyuncu daha gelecek. İki oyuncu geldikten sonra transfer dönemini muhtemelen kapatabiliriz" dedi.

10 yıl önce
default-profile-img