|

Pacerslı George sözleşmesini 5 yıl uzattı

Amerikan Ulusal Basketbol Ligi'nin (NBA) Doğu Konferansı ekiplerinden Indiana Pacers, 23 yaşındaki all-star oyuncu Paul George ile yaklaşık 90 milyon dolar karşılığında 5 yıllık sözleşme imzaladı.

Aa
00:00 - 26/09/2013 Perşembe
Güncelleme: 16:35 - 26/09/2013 Perşembe
Yeni Şafak
Pacerslı George sözleşmesini 5 yıl uzattı
Pacerslı George sözleşmesini 5 yıl uzattı

NBA'in internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, geçen sezon ilk kez all-star seçilen ve "en fazla gelişme gösteren oyuncu" ödülünü alan George, menajeri Aaron Mintz, kulüp başkanı Larry Bird ve başantrenör Frank Vogel ile basın toplantısı düzenledi. 2010 NBA Draft'ında Indiana Pacers tarafından 10. sırada seçilen George, kendisini 5 yıl boyunca Pacers'a bağlayan sözleşmeye imza attı. Beş yıl için 90 milyon dolar alacağı tahmin edilen George'un ücreti, 2014-2015 sezonu ücret sınırı açıklandıktan sonra netleşecek.

George, kendisini Pacers dışındaki bir takımda hayal edemediğini ifade ederek, "Anlaşma sürecinde duygularımı belli etmemem gerekirdi ama kalbim hep buradaydı" dedi.

Pacers Başantrenörü Vogel ise George gibi bir oyuncuyla uzun soluklu bir kontrat yapmaktan çok memnun olduklarını dile getirerek, "Paul George gibi takım ve taraftarlar için her yönden mükemmel bir oyuncuyu bilgisayarda bile yaratamazsınız" diye konuştu.

2,03 metre boyundaki 2 ve 3 numara pozisyonlarında oynayabilen George, 3 yıllık NBA kariyerinde ilk kez geçen yıl "NBA'in en iyi üçüncü 5'ine" ve "en iyi ikinci savunma 5'ine" seçilmişti. Geçen sezon 17,4 sayı, 7,6 ribaunt, 4,1 asist ve 1,8 top çalma ortalaması tutturan George, takımının, Doğu Konferansı finalinde Miami Heat'e yenilmesine engel olamamıştı.


10 yıl önce
default-profile-img