|

Schelotto'nun davası Tolgay Arslan'a müjde oldu

Arjantinli Ezequiel Schelotto, daha önce İtalya A Milli Takım formasını giymesine rağmen FIFA'dan Arjantin için oynama iznini aldı. Bunun üzerine gözler Tolgay Arslan'a çevrildi.

Yeni Şafak
15:41 - 23/03/2017 Perşembe
Güncelleme: 19:20 - 24/03/2017 Cuma
Diğer
Arjantinli futbolcu Schelotto'nun davasını kazanması Tolgay Arslan'ın Türk Milli Takımı'nda oynaması için bir emsal oluşturacak.
Arjantinli futbolcu Schelotto'nun davasını kazanması Tolgay Arslan'ın Türk Milli Takımı'nda oynaması için bir emsal oluşturacak.

Arjantin'de doğan ancak İtalya Milli Takımı'nda forma giyen Ezequiel Schelotto, FIFA'dan Arjantin Milli Takımı'nda oynamak için izin aldı.Arjantin'de doğan, İtalyan kökenlere sahip Schelotto, kariyerinin 2010'dan 2015'e kadar İtalya'da çeşitli kulüplerde forma giydi. Cesena'da gösterdiği performansla İtalya U21'e seçilen yıldız oyuncu, Atalanta'daki zirve formuyla da İtalya Milli Takımı kadrosuna girdi. Cesare Prandelli tarafından 15 Ağustos 2012'deki İngiltere'ye karşı oynanan hazırlık maçının son 4 dakikasında oyuna alındı. Sporx'te yer alan habere göre; O maçtan sonra bir daha İtalya Milli Takımı'nda görev alamayan Schelotto, Sporting Lizbon'da bu sezon gösterdiği parlak performansla Edgar Bauza tarafından Arjantin Milli Takımı'na çağrıldı. Daha önce İtalya Milli Takımı'nda görev aldığı için FIFA'ya başvuran Schelotto, oynama iznini aldı. Schelotto, bu haberi Arjantin basınıyla paylaştı.Schelotto'nun Arjantin'de oynama hakkını kazanması, Tolgay Ali Arslan'ın Türkiye Milli Takımı için oynaması için emsal hakkı oluşturacak. Tolgay Arslan, 2009'da U17 Türk Milli Takımı'nda forma giydikten sonra Almanya Futbol Federasyonu'ndan gelen teklifi değerlendirmiş ve 2012'de tercihini Almanya'dan yana kullanmıştı.


#Tolgay Arslan
#Beşiktaş
#Ezequiel Schelotto
7 yıl önce
default-profile-img