|

Trabzonlular Şehit Eren Bülbül için koştu

Şehit Eren Bülbül adına düzenlenen 38. Uluslararası Yarı Maratonu ve Halk Koşusu’na yoğun katılım olurken, Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül oğluna ithaf edilen maratona katılarak duygulu anlar yaşadı.

Yeni Şafak
12:05 - 18/02/2018 Pazar
Güncelleme: 12:25 - 18/02/2018 Pazar
IHA
"Şehit Eren Bülbül Maratonu" koşuldu.
"Şehit Eren Bülbül Maratonu" koşuldu.

Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında şehit Eren Bülbül anısına "Eren için koşuyoruz" sloganıyla düzenlenen 38. Uluslararası Trabzon Yarı maratonu ve Halk Koşusu'na Trabzon Valisi Yücel Yavuz, AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun yanı sıra sanatçılar da katılarak destek verdi.

Koşunun startını şehit Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül, Vali Yücel ile birlikte verirken organizasyonda duygusal anlar yaşandı.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, şehit Eren Bülbül adına düzenlenen maratona yoğun katılım olduğunu belirterek, "En anlamlı tarafı Eren Bülbül yavrumuzun şehidimizin ismiyle bu maraton tertip edildi. Yoğun bir katılım çok güzel bir ilgi var. Uluslararası standartta bir organizasyon artık geleneksel hale geldi. Katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Ayşe Bülbül: Ne güzel bir duygu

Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül, çok duygulandığı belirterek, "Heyecandan bir şey konuşamıyorum. Ne güzel bir duygu. İyi ki doğdun Eren" dedi.


Köseoğlu: Askerlerimizin
yanında olduğumuzu bildirmek anlamında önemli bir organizasyon

AK Parti Trabzon milletvekili Ayşe Sula Köesoğlu ise Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100 yıl olması anlamında önemli bir yıl dönümünü idrak ediyoruz. Bu önemli yıl dönümünde hepimizin gönlünde ayrı yeri olan şehitlerimizin simge ismi Eren adına bir koşu düzenliyoruz. Bu anlamda hem Kurtuluş Savaşımız'da hem de Afrin’de mücadele eden askerlerimize destek olmak buradan hem dua göndermek hem de onların yanında olduğumuzu bildirmek anlamında önemli bir organizasyon. Eren şehitlerimizin sembol ismi olduğu için Trabzonlu da olduğu için ayrıca bir gurur kaynağımız oldu” dedi.

Yusuf Güney: Bu tabloda olmak gurur verici

Trabzonlu sanatçı Yusuf Güney ise Eren için bir arada bulunduklarını ifade ederek, "Sözlerime iyi ki varsın Eren olarak başlamak istiyorum. Allah şehidimizin mekanını cennet eylesin, Allah ailesine sabırlar versin. Ne söylersek söyleyelim, ateş düştüğü yeri yakıyor. Çok üzüldük hala üzülüyoruz. Allah bütün şehitlerimizin mekanını cennet eylesin. Bu tabloda benim de olmam tabi ki için gurur verici. Bugünün anlam ve önemi çok ayrı. Asıl biz Eren için buradayız” diye konuştu.


#Eren Bülbül
#Trabzon
6 yıl önce
default-profile-img