Teknoloji Apple iOS 151 güncellemesi 25 Ekimde yayınlanabilir

Apple iOS 15.1 güncellemesi 25 Ekim'de yayınlanabilir

Apple, çeşitli hata düzeltmeleri ve yeni özellikler içeren iOS 15.1 güncellemesini hayata geçiriyor. Şu anda test aşamasında denemeler devam ederken 25 Ekim'de tüm kullanıcılar için yayınlanması bekjleniyor.

Abone Ol Google News
Yunus Emre Şahin Yeni Şafak
Apple iOS 15.1 güncellemesi 25 Ekimde yayınlanabilir
iOS 15.1

Apple, iOS 15 ile birlikte Apple Watch aracılığıyla telefon kilidinin açılmasını engelleyen hatayı giderdi. Apple, şu anda beta aşamasında olan iOS 15.1 ile de diğer hataları gideriyor. Ek olarak bir dizi özellik geliyor.

Sızdırılan e-postaya göre iOS 15.1 ve iPad OS 15.1'in 18 Ekim'de gerçekleşecek olan Unleashed etkinliğinden tam bir hafta sonra yayınlanması bekleniyor. Bu da doğrudan 25 Ekim tarihinde her iki mobil işletim sisteminin de yeni sürümünün kullanıcılara sunulacağı anlamına geliyor.

Apple iOS 15.1 neler getiriyor?

Apple iOS 15.1, FaceTime ile birlikte özelliği sunuyor. Bu sayede kullanıcılar eşzamanlı olarak FaceTime üzerinden aynı içeriği izleyebiliyor. SharePlay olarak isimlendirilen bu özellik aynı zamanda dinleme konusu için de geçerli. Ayrıca Apple ProRES video desteğinin yanı sıra Cüzdan uygulamasında da COVID-19 aşı belgesi desteği ve hata düzeltmeleri bekleniyor.

Eski iPhone'lar iOS 15 güncellemesinin bazı yeni özelliklerinden yararlanamayacak
TEKNOLOJİ
Eski iPhone'lar iOS 15 güncellemesinin bazı yeni özelliklerinden yararlanamayacak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.