Teknoloji GameX 2018 büyük ilgiyle açılış yaptı

GameX 2018 büyük ilgiyle açılış yaptı

Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’nun en kapsamlı dijital oyun fuarlarından olan GameX 2018 kapılarını açtı. 6-9 Eylül tarihlerinde Tüyap Fuar Merkezi'nde gerçekleşecek fuarın bu yıl 200 bin kişiye ulaşması bekleniyor.

Haber Merkezi IHA
GameX 2018 fuarına geçtiğimiz yıl 150 bin katılım olmuştu, bu yıl katılımın 200 bini geçmesi bekleniyor.
GameX 2018 fuarına geçtiğimiz yıl 150 bin katılım olmuştu, bu yıl katılımın 200 bini geçmesi bekleniyor.

Oyun tutkunlarını Türkiye’de 13’ncü kez buluşturan Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı GameX 2018, binlerce oyunseverin yoğun katılımıyla açıldı. En yeni dijital oyunların ilk kez oyun tutkunlarıyla buluştuğu fuarda dijital oyun kahramanlarını birebir canlandıran Cosplay sanatçıları da büyük ilgi gördü.

Asıl hedefimiz eğitim verebilmek

Saatte 200 km hıza ulaşabilen drone’ların gösterisi ise nefes kesti. Dünyada son 3 yılda F1’e alternatif gösterilen drone ve drone sporlarını geniş kitlelere ulaştırabilmek için oyun fuarına katıldıklarını belirten Türkiye Drone Ligi (TDL) ve Drone Sporları Derneği kurucusu Can Tayfun, şu ifadeleri kullandı:

“Bu sene herhalde fuar rekor kıracak. Geçen sene 150 bin kişiye yakındı bu sene 200 bin kişi olacak gibi görünüyor. Çok keyifli ve gençler için hem eğlenceli hem bilgilendirici bir fuar burası, yakaladığımız tüm gençlere drone kullandırıyoruz. Pilotlarımızda da rekor katılım var; bu hafta sonu 20 pilotumuz katılacak. Keyifli bir şov yarışı yapıyoruz burada mümkün olduğunca görsel olsun istiyoruz. Aynı zamanda gençlere de katkımız olsun istiyoruz. Bizim asıl hedefimiz eğitim verebilmek çünkü dünyanın en hızlı gelişen hem sporu hem de mesleklerinden biri drone pilotluğu. İnşallah bu sene 2 bin 500 ile 3 bin arasında öğrenciye drone eğitimi vereceğiz.”

Dijital oyun fuarı GameX 2018 kapılarını açtı
OYNAT 03:00
Dijital oyun fuarı GameX 2018 kapılarını açtı
Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı GameX 2018 bugün itibariyle kapılarını açtı. 6-9 Eylül tarihlerinde Tüyap Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen fuarın bu yıl 200 bin kişiye ulaşması bekleniyor. İşte Tvnet'in GameX izlenimleri...Zamanımızı baya bir yiyor ama bence değiyor

Dijital oyun kahramanlarını birebir canlandıran Cosplay sanatçıları da büyük ilgi odağıydı. Fuara gelenler oynadıkları oyun kahramanlarının kostümlerini ve aksesuarlarını taşıyan cosplay’ler ile bol bol fotoğraf çektirdiler.

REKLAM

Fuar 9 Eylül Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek

Fuara 100’e aşkın yerli ve yabancı dijital oyun firma ve markası katılıyor. PC ve Konsol Oyunları, eşsiz simülatör ve VR (Sanal Gerçeklik) deneyimleri, profesyonel e-spor takımları ve oyuncuları, son teknoloji oyuncu ekipmanları, fenomen haline gelmiş Youtuber ve streamerlar, çarpıcı cosplay etkinlikleri, hediye ürünler, seminerler, paneller ve atölye çalışmaları da Dijital Oyun Fuarı’nın etkinlikleri arasında yer alıyor. Fuarda ayrıca Drone ve Robot Yarışları da yerinde izlenebiiyor. Birçok eğlenceli etkinliğe ev sahipliği yapan fuar 9 Eylül Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.