TeknolojiMicrosoft çalışanı sunum sırasında Edge hata verince Chrome kurdu

Microsoft çalışanı sunum sırasında Edge hata verince Chrome kurdu

Bir Microsoft çalışanı sunum yaparken yaşadığı sorunlar nedeniyle rakip firma olan Google’ın tarayıcısı Chrome’u yükleyerek sunuma devam etti. Bu ilginç olay internette çok konuşulacağa benziyor.

Haber MerkeziYeni Şafak
Microsoft sunumu sırasında Google Chrome'un yüklenme anı.
Microsoft sunumu sırasında Google Chrome'un yüklenme anı.

Microsoft dünya çapında tanınan bir yazılım devi olarak biliniyor. Ancak konu internet tarayıcısına geldiği zaman çuvallayan firmanın bir çalışanı sunum yaparken sıra dışı bir şey yaptı. Microsoft’un Azure isimli hizmetinin sunumu sırasında Edge tarayıcısının sürekli hata vermesi nedeniyle sunuma Chrome tarayıcısı ile devam etti.

  • Bu ilginç olayla ilgili en çarpıcı şey ise sunumun YouTube’a Microsoft Ignite hesabından yüklenmiş olması. Aşağıdaki videoda sunumun tamamı yer alıyor. Bahsi geçen olay ise 37. Dakikada gerçekleşiyor.

Sunum yapan çalışan Microsoft Edge tarayıcısının sürekli olarak hata vermesinden sıkılınca bilgisayara Google Chrome’u indirerek yüklüyor. Bu işlemi yaparken sunumu dinleyenler arasında gülüşmeler ve alkış sesleri yükseliyor. Microsoft çalışanı yükleme esnasında ekranda çıkan ‘Kullanım istatistiklerini paylaşarak Google Chrome’u daha iyi yapmak ister misiniz?’ seçeneğini kapatıyor.

Tüm bu aksaklıklara rağmen Microsoft çalışanı sunumuna 3-4 dakika ara verdikten sonra kaldığı yerden Chrome ile devam ediyor. Sunumu yapan kişiye baskı altında doğru kararlar verebildiği için tebriklerimizi iletiyoruz.

Mehmet Demirkol: Quaremsa Vida'nın elini sıkmadı
Spor

Mehmet Demirkol: Quaremsa Vida'nın elini sıkmadı

Yorumcu Mehmet Demirkol, Bayern Münih maçında kırmızı kart gören Vida'nın aldığı paranın takım içerisinde huzursuzluğa neden olduğunu söyledi.
Suudi gazeteci ezan sesinden rahatsız oldu
Dünya

Suudi gazeteci ezan sesinden rahatsız oldu

Suudi Arabistan'da çıktığı bir televizyon kanalında açıklamalarda bulunan gazeteci Muhammed el Suheymi, ülkede ezan seslerinin kısılmasını ve cami sayısının azaltılmasını istediğini söyledi.
'Sedyeye çıktığım anı hatırlamıyorum'
Gündem

'Sedyeye çıktığım anı hatırlamıyorum'

Bursa’da kalbinin altından bıçak yarasıyla hastaneye gelen kişiyi hayatta tutabilmek için çalışan Acil Tıp Uzmanı Dr. Hüseyin Yenice ameliyathaneye gidene kadar sedyenin üzerinde kalp masajı yaptı. Doktorun insan hayatı için gösterdiği bu çaba ise saniye saniye kameralara yansıdı.
21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?
Hayat

21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?

21 Şubat Çarşamba günü reyting sonuçları açıklandı. AB ve ABC1 gruplarında Diriliş Ertuğrul birinci olurken, Total'de birincilik yine Sen Anlat Karadeniz'in. Ayrıca ABC1'de yarım puanla ikinci olan Sen Anlat Karadeniz'in Diriliş Ertuğrul'u önümüzdeki hafta geçeceği konuşuluyor. İşte 21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları...
Cengiz Ünder'e Real Madrid kancası
Spor

Cengiz Ünder'e Real Madrid kancası

Roma formasıyla son 4 maçta 5 gol atma başarısı gösteren Cengiz Ünder için flaş bir transfer iddiası geldi. Dünyaca ünlü Sports Illustrated Dergisi'nde yazan Grant Wahl, Roma'nın mali yönden sıkıntılı bir süreçte olduğunu ifade ederken yıldızını parlatmaya başlayan Cengiz'in satılma olasılığından bahsetti.