Teknoloji Oyun tutkunu gençler cep telefonlarına fan taktı

Oyun tutkunu gençler cep telefonlarına fan taktı

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde online oyun tutkunu gençler, cep telefonlarının ısınmasını önlemek için telefonlarına harici fanla soğutuyor.

Haber Merkezi İHA
Artık özgürce oyun oynayabilecek.
Artık özgürce oyun oynayabilecek.

  • Bir iş yerinde çalışan Ferhat Altınok (26) ile Mustafa Kıl (26) adlı iki genç arkadaş, havaların sıcak olması sokağa çıkma yasağının etkisiyle işlerin de düşük seyretmesi üzerine akşama kadar cep telefonlarında online oyun oynadıklarını söyledi.


Konuyla ilgili konuşan oyun tutkunu gençler, “İşler yok denecek kadar düştü. Biz de iş yerinde oyun oynayarak akşamı ediyoruz.

Telefona fan taktı.

Telefon ısındığı için morali bozuluyordu

Uzun süre oyun oynadığımızı için de cep telefonlarımız aşırı derecede ısınıyordu.

  • Hal böyle olunca bizim oyundaki hareket kabiliyetlerimiz yavaşladı, oyun performanslarımız düştü. Bu sorunu çözmek için cep telefonlarımıza kendi imkanlarımız ile bilgisayar fanı taktık.

Fanı da, uzatma bir kablo yardımıyla en yakın prize takarak çalıştırıyoruz. Böylece hem oyunumuzu oynuyoruz, hem de telefonlarımız ısınmıyor. Böyle olunca oyundaki başarımız bile arttı” şeklinde konuştular.

Sony'den evde kalanlara jest: Ücretsiz oyunları duyurdu
TEKNOLOJİ
Sony'den evde kalanlara jest: Ücretsiz oyunları duyurdu
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.