Teknoloji Oyunlarda İslamofobi

Oyunlarda İslamofobi

İslam karşıtı olan oyunların paylaşıldığı bir site açıldı. Sitede İslam karşıtı olan oyunlar hakkında bilgiler ve çeşitli materyallere yer veriliyor. Söz konusu site Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından açıldı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yayınlanan tablo ile İslam karşıtı içeriklerin bulunduğu video oyunlarına yönelik geçtiğimiz haftalarda bir haber paylaşmıştık. Oyunların içerisinde yer alan İslamofobik materyalleri bir araya toplayan haber içeriğinde birçoğumuzun severek oynadığı oyunlarda yer alıyordu. Bu oyunları bir araya toplayan bir site açıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı İslamofobi konusunda kararlı duruşunu devam ettiriyor. Bakanlığın ilerleyen dönemlerde söz konusu oyunlar hakkında yaptırımlarda bulunabileceği yorumları da yapılıyor ki çünkü Oyunlarda İslamofobi adında bir site bile açıldı. Bu linkten sitenin içeriğini inceleyebilirsiniz. Site incelendiğinde İslamofobi konusunda çeşitli bilgilerin verildiği de görülüyor.

Sitede Guitar Hero 3, Call of Duty ve daha birçok oyuna sitede yer verilmiş ve belirli materyaller ile şikâyet etme seçeneği eklenmiş durumda. Sitede bazı ufak hataların da yapıldığı görülüyor. (Devil May Cry ile Hitman'in karıştırılması gibi) Fakat açılan sitenin İslamofobi konusunda vatandaşları bilgilendirme amaçlı devlet destekli önemli bir gelişme olarak görülüyor.


En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.