Teknoloji PUBGnin yıllık kazancı belli oldu

PUBG'nin yıllık kazancı belli oldu

Battle Royale tarzının en çok oyuncuya sahip olanı PUBG’nin geçtiğimiz yıl ne kadar kar ettiği açıklandı. Tencent’in açıkladığı mali raporlara göre 920 milyon dolar kazandıran oyun 310 milyon dolarlık kar getirdi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
PUBG en çok PC platformundaki oyunculardan gelir elde etti.
PUBG en çok PC platformundaki oyunculardan gelir elde etti.

Popüler oyun PUBG, geliştiricisine büyük karlar getirmeye devam ediyor. Sadece geçtiğimiz yıl içerisinde 920 milyon dolarlık gelir getirdi.

Geliştirici firma tarafından açıklanan verilere göre PUBG sayesinde şirket 310 milyon dolar kar elde etmiş. Oyundan en çok gelir elde edilen platform PC tarafı oldu. Şirket gelirinin 790 milyon dolarını bilgisayar oyuncularından kazandı.

Oyun gelirlerinin en çok hangi pazarlardan geldiği de belli oldu. Açıklamaya göre gelirlerin %53’ü Asya pazarından gelirken onu sırasıyla Kuzey Amerika ve Avrupa izliyor.

Oyunun mobil platformlardaki geliri de açıklandı. PUBG Mobile, 2018 yılı içerisinde şirkete 65 milyon dolar (382 milyon TL) kazandırdı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.