Teknoloji Ücretsiz oyun PS4e geliyor

Ücretsiz oyun PS4'e geliyor

Battle Royale oyunlarının atası olarak kabul edilen H1Z1, bir süre önce ücretsiz olmuştu. 10 milyon kişi tarafından oynanan H1Z1, Playstation 4 için ücretsiz olarak geliyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
H1Z1
H1Z1

Pubg ve Fortnite ile dünyayı kasıp kavuran Battle Royale oyunları, oyunseverlerin favorileri arasında yer alıyor. Dünya genelinde 100 milyondan fazla indirilmeyle rekor kıran Pubg’nin atası olarak kabul edilen H1Z1, Battle Royale akımını başlatan oyunlar arasında yer alıyor.

Birkaç yıl önce piyasaya sürülen H1Z1, ilk yılın sonunda 2 farklı mod ile çıkacağını ve bunlardan bir tanesinin Battle Royale olacağını duyurmuştu. Mayıs ayından bu yana Playstation 4 için açık beta hizmeti veren oyun, 10 milyondan fazla oyuncuyla başarısını kanıtladı.


Fortnite için ciddi bir rakip olarak görülmeyen H1Z1, yine de PS4 ‘ün onayını aldı. Sistemsel olarak aynı Fortnite gibi ücretsiz olan oyun, Premium hizmetlerden faydalanmak isteyen oyunculara 5-35 dolar arasında satılan paketler üzerinden gelir sağlıyor. Beta döneminde 10 milyondan fazla oyuncusu olan H1Z1’in final sürümü ile milyonlarca oyuncuyu çekeceği ve uzun bir süre adından bahsettireceği söyleniyor.


/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.