Teknoloji WhatsApp birçok akıllı telefon için desteği sonlandırıyor

WhatsApp birçok akıllı telefon için desteği sonlandırıyor

WhatsApp, geçtiğimiz dönemlerde de açıklandığı gibi 1 Kasım'dan itibaren birçok farklı akıllı telefon için desteği tamamen sonlandırıyor. Yani aslında eski akıllı telefonları kullananların hem Android hem de iPhone'larda WhatsApp desteğini kontrol etmesi gerekiyor.

Abone Ol Google News
Yunus Emre Şahin Yeni Şafak
WhatsApp birçok akıllı telefon için desteği sonlandırıyor
WhatsApp

WhatsApp, 1 Kasım'dan itibaren bazı akıllı telefonlarda çalışmayı durduracağını açıkladı. Eski bir Android telefon ya da iPhone kullanıyorsanız, WhatsApp desteğini kontrol etmekte yarar var.

Facebook'un sahibi olduğu WhatsApp, Android 4.1 ve sonraki sürümlerde, iPhone tarafında ise iOS 10 ve sonraki sürümlerde çalışacak. Yani daha eski versiyonların kurulu olduğu cihazlarda uygulamayı kullanmak mümkün olmayacak.

WhatsApp desteği kesilen iPhone modelleri

WhatsApp desteğinin 1 Kasım'tan itibaren kesildiği iPhone modelleri arasında ilk sırada iPhone SE var. Tam liste ise şu şekilde:

  iPhone SE
  iPhone 6s
  iPhone 6s Plus

WhatsApp desteği kesilen Samsung modelleri

Samsung tarafında da bir dizi yeni modelin desteği sonlandı. Tam liste ise şöyle:

  Samsung Galaxy Trend Lite
  Samsung Galaxy Trend II
  Samsung Galaxy S3 mini
  Samsung Galaxy Xcover 2
  Samsung Galaxy Axe 2
  Samsung Galaxy Core

Buna ek olarak LG Lucid 2, Optimus F7, Optimus F5, Optimus L3 II Dual, Optimus F5, Optimus L5, Optimus L5 II, Optimuz L5 Dual, Optimus L3 II, Optimus L7, Optimus L7 II Dual, Optimuz L7 II, Optimus F6, Enact, Optimus L4 II Dual, Optimus F3, Optimus L4 II, Optimus L2 II, Optimus Nitro HD ve 4X HD, Optimus F3Q da desteği kesilen LG modellerinden. Yine ZTE ve Huawei tarafında da WhatsApp desteğinin sonlandığı modeller var. Şöyle ki:

  ZTE Grand S Flex
  ZTE V956
  ZTE Grand X Quad V987
  Grand Memo
  Huawei Ascend G740
  Ascend Mate
  Ascend D Quad XL
  Ascend D1 Quad XL
  Ascend P1 S
  Ascend D2

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.