Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom

Video Galerisi

TEKNOFEST’te ‘Kızıl Elma’ rüzgarı esti: Ömer Halisdemir’den ilham aldık
01:30
Teknoloji
TEKNOFEST’te ‘Kızıl Elma’ rüzgarı esti: Ömer Halisdemir’den ilham aldık
Gaziantep'te düzenlenen TEKNOFEST etkinliğinde, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'nin Göktürk ekibi tarafından tasarlanan ve 'Kızıl Elma' adı verilen araç ilgi odağı oldu. Elektrikli spor otomobili tasarlayan ve tanıtımını yapan gençler, ''Biz bu aracı tasarlarken öncelikle Ömer Halisdemir'in vatanı savunduğu gibi biz de bu aracı ülkemizin teknolojik gelişimlerini arttırmak için tasarladık'' ifadelerini kullandı. Yapılan test ve denemeleri hatasız geçen 'Kızıl Elma' alkışlarla karşılandı.
Kayıp aranıyor!
00:00
Teknoloji
Kayıp aranıyor!
Türk düşmanı gazeteci Toledano 15 gündür kayıp. Haber alınamayan gazetecinin hesabı Twitter tarafından kapatıldı. Birçok önemli batılı medya platformlarında yazan Toledano son yazılarında Türkiye'nin Libya'daki varlığından rahatsızlığını belirtmişti. Peki bu yazar neden bir anda ortadan kayboldu?
Silahlara Veda: Çin-Hindistan Savaşında cephe hattı dijital
06:21
Teknoloji
Silahlara Veda: Çin-Hindistan Savaşında cephe hattı dijital
Geçtiğimiz ay Hindistan, Çin ile girdiği sınır anlaşmazlığı çatışmasında 20 askerini kaybetti. Hindistan'ın bu konuya tepkisi ise TikTok gibi 59 Çinli şirketi ülkede yasaklamak oldu. Dataya hükmedenin dünyaya hükmedeceği bu yeni gerçekte birçok ülke bu konuda almadığı tedbirlerin bedelini çok uzak bir tarihte değil 10 yıl içerisinde ödemeye başlayacak. Peki yeni gerçekte neler oluyor? Çin-Hindistan savaşı nasıl dijitale kaydı? Gelin birlikte inceleyelim
Robot kuşu gerçeğinden ayırt etmek çok zor
00:58
Teknoloji
Robot kuşu gerçeğinden ayırt etmek çok zor
Alman Festo şirketi robotta çıtayı başka noktaya taşıdı. Şirketin kuşlardan esinlenerek yaptığı robot kuşu uzaktan görenler gerçek kuş sanıyor. Şirketin yarasa, kelebek gibi başka hayvanlara benzeyen robotları da mevcut.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.