|
Başarı için istikrar gerek

Süper Lig'in marka değerini yükseltmek adına TFF bir süredir kafa yormaya çalışıyor. Gelen son bilgilere göre önümüzdeki sezon play-off konusunda bir girişim var. Bu hamle cidden fayda getirir mi yoksa denenmişi tekrar denemek mi bunu sisteme geçince göreceğiz. Belçika, Yunanistan, Hollanda ve İskoçya gibi liglerde bu uygulama yıllardır var ancak bir şekilde istikrar var ve bu uygulanıyor. Biz ise her sene yeni bir fikir ile savruluyoruz.


2011-2012 sezonunda ligin sonuna play-off getirilmiş ve şampiyonluk heyecanı uzatılmıştı ancak marka değeri ve ekonomik anlamda kulüplerimize gelecekleri hakkında ne kadar katkısı oldu bakmak gerek. Hatta o dönem ilk 4 sıranın oynadığı Şampiyonluk Grubu'nun harici ligin normal sezonunu 5, 6, 7 ve 8. sırada bitiren takımlar da Avrupa Ligi grubu için mücadele etmişti. Burada kulüplere yıllarca play-off da oynatılsa yönetimleri problemli olan takımlara fazladan maç oynatmanın bir mantığı yok. Kulüplere para kazandırsanız da yönetim bilincini veremiyorsunuz. Bursaspor'un şampiyon olduktan sonra yaşadıkları ortada. Konu burada profesyonelce yönetilmeyen kulüplere geliyor. Burada kulüp yapılarına ilişkin düzenleme yapmak, fazladan maç oynatmaktan daha akıllıca geliyor. Yoksa para kazanabilirsiniz ama mevzu bu kaynağı yönetmekten geçiyor. Diğeri ise yazının başında belirttiğim gibi bunu istikrara dökmek.


Artık bir sistemi oturtalım ve bunun üzerine gidelim. Ne olduğunun da inanın önemi yok. Başarı için kötü gideni değiştirmek gibi bazen de iyi olması için sabır gerek. Sadece TFF için değil, medyası ve futbolseveri de dahil.

#Süper Lig
#TFF
#Play-off
2 ay önce
default-profile-img
Başarı için istikrar gerek
Firavunların kendilerini savunma hakkı Musaların önlenemeyen gelişi
Şarkın en sevgili sultanı
Eğer öleceksem, umut vermeli, destan olmalı
Düşecek hükümetler, yenilecek ordular, kaybedilecek seçimler…
Enflasyon rüzgârında yeşil ekonomi