|
Taraftarın gönlünü almak 3 puan gibidir

Trabzonspor, Pendikspor karşısında 3 puanı alsa da taraftarını buna pek memnun edemedi. Beşiktaş karşısında topu rakibe vererek etkili olan bordo-mavililer Pendikspor maçında da aynı oyun anlayışını benimseyince bu kez ister istemez olumlu geri dönüşler alamadı. Hal böyle olunca Bjelica'nın oyun anlayışına itirazlar da yükseldi. Eleştiriler sonuç odaklı değil tamamen oyunun geneline ilişkin yapılıyor. "Trabzonspor iç sahada böyle olmamalı" cümlelerini çok duyduk. Gümbür gümbür oynamasan da tabii ki oyun güveni vermen daha kabul edilebilirdir. Trabzonspor şampiyonluk sezonu da kontrollü oyunları tercih etmişti.


Trabzonspor'da 2021-2022 sezonunda şampiyonluk hedefine çok inanılmıştı ve belki de sonuçlar da gelince herkes kontrollü oyunu hem benimsemiş hem de başarıya giden yolda kabul etmişti. Cidden oyun güven veriyor ve bir şekilde bu maçın gidişatının Trabzonspor'dan yana olduğunu hissediyorduk. Bjelica geçen günlerde, "takıma geldiğimde savunma anlamında sorun vardı" demişti ancak bunu henüz çözememişe benziyor. Trabzonspor'da hem takım savunmasında hem de bireysel anlamda tandemde uyum sağlanamadı. Bu anlamda yapılması gereken ilk önce buradaki sorunu çözmek. Taraftar coşkuyu, tempoyu sever ama bundan sonuç alamayınca bunu da eleştirir. Trabzonspor'da ise sonuç değil oyun eleştiriliyor. Bunda da tabii ki etkili oyuncudan önce teknik adam nasibini alıyor. Her ne kadar kabul edilmese de diğer camialara göre Trabzonspor taraftarı çok daha sabırlıdır. Futbol bu bazen olur bazen olmaz elbette ancak tünelin ucunda bir ışık da görülmek isteniyor. 3 puan kazanılsa da bunun haricinde taraftarın da oyun anlamında gönlünün de alınması gerekir.


Akyazı'da her ne kadar eleştirilse de 3 puanı cebine koyan bir Trabzonspor vardı. Gelecek için en azından puanlar da şart. Bordo-mavili takım iyi oyun beklentilerini bir hafta daha ertelemiş oldu. Stadyumun dolması için ve desteğin sürmesi için belki de en çok beklenen de bu. Bu arada Paul Onuachu için Trabzonspor, Trabzonspor için de Paul Onuachu bir fırsat. İki tarafın da bu birliktelikten verim alacağı çoktan belli oldu.

#Trabzonspor
#Süper Lig
#Nenad Bjelica
قبل٪ s
default-profile-img
Taraftarın gönlünü almak 3 puan gibidir
Firavunların kendilerini savunma hakkı Musaların önlenemeyen gelişi
Şarkın en sevgili sultanı
Eğer öleceksem, umut vermeli, destan olmalı
Düşecek hükümetler, yenilecek ordular, kaybedilecek seçimler…
Enflasyon rüzgârında yeşil ekonomi