Yazarlar Dikkat

Dikkat!

Güray Soysal
Güray Soysal Gazete Yazarı

Ligin sonu yaklaştıkça şampiyonluk yarışının da havası bir başka olmaya başladı.

Fenerbahçe avucunun içine aldığı 6 puan ve averaj şansını tepti. Şimdi elinde sadece 3 gollük bir averaj var.

Son 4 sezonun şampiyonu Galatasaray ise, mutlu sona beşinci kez ulaşmak için, mevcut fikstür avantajını kullanmak istiyor.

Buraya kadar herşey düzgün.

Düzgün olmayan "etik" düşüncelere bağlı olunmamasının görüntüsü.

Zira, küme düşen Adanaspor gelecek sezonun hazırlıklarını yapma gayesiyle büyük çoğunluğu PAF takımı takviyeli kadrosuyla, bu maçta da, görüntü verecek. Bunun son örneğini, sahasında oynadığı ve 7-1 yenildiği Trabzonspor maçında gördük.

Bunu doğal karşılayabiliriz.

Ancak, aynı Adanaspor''un Galatasaray''a karşı PAF takımı takviyeli kadrosu ile Ali Sami Yen Stadı''nda mücadele etmesine karşı çıkarız.

"Niye" dersiniz, cevabını hemen vereyim.

Galatasaray, mevcut şartlarda Adanaspor ile 300 kere maç yapsa, 300''ün de rakibini mağlup eder. Günümüzde şampiyonluğun averaj hesaplarına kaldığımız bir dönemde, küme düşen Adanaspor''un Ali Sami Yen''de alacağı çok gollü yenilginin sonucu, hem futbolumuza, hem de bu takımlara, leke sürer.

Dediğim gibi, Galatasaray, 300 maçın 300''ünde galip gelir. Ancak, Adanaspor''un mevcut kötü görüntüsünü daha da kötüleştirmesi, önce bu takıma, sonra da Galatasaray''ın başarısını gölgelemeye yeter de, artar gibi geliyor bana.

Bu bakımdan, Adanaspor, Trabzonspor maçına kadarki profesyonel kadroda yer alan futbolcularıyla Galatasaray önünde mücadele etmeli. Yine yenileceklerini rahatlıkla söyleyebilirim.

Bu konuda yük Adanaspor''da.

İddia ettiğim mantığı Galatasaray önüne taşırlarsa, hiç değilse, "etik" değerlere sahip olurlar.

O bakımdan, yukarıda sıralamaya çalıştığım konulardaki tercih hakkı Adanaspor''da.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.