Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Yazarlar Daha fazla komik olmayın

Daha fazla komik olmayın

Salih Tuna
Salih Tuna Gazete Yazarı

KHK ile işlerinden atılan iki yurdum insanı (Nuriye Gülmen ve Semih Özakça) bugün itibariyle açlık grevinde 66 güne ulaştılar.
Sanırım bu bir rekor.
Malumunuz, bir insan evladı en fazla 60 gün açlığa dayanabilir. (Elbette su içmek şartıyla, yoksa 7 günde maazallah tahtalı köyü boylar.)
Aman nazar değmesin.
Nasıl desem, hep böyle zinde kalıp nice 66 günler görsünler. Hatta mümkünse işlerine dönsünler. Bizi üzmesinler.
Bir daha da DHKP- C eylemlerine destek vermesinler.
Zira, araştırma görevlisi olarak üniversitede çalışan KESK üyesi Nuriye Gülmen DHKP- C eylemlerine destek verdiği için açığa alınmıştı.
E dolayısıyla DHKP - C, HDP / PKK ve CHP'li vekiller falan alabildiğine destek veriyor mezkur açlık grevine.
Açlığımızı halaylarımızı paylaştıkça büyüyoruz, çoğalıyoruz...” gibi ajitatif söylemler eşliğinde halaylar, türküler, vardiyalı (birer günlük dönüşümlü) açlık grevleri gırla gidiyor.
CHP'li 30 milletvekili de Başbakan Yıldırım'a gönderdikleri mektupta, “telafisi mümkün olmayan sağlık sorunları riski göz önüne alınarak durumlarının tekrar incelenmesi ve görevlerine iadeleri…” şeklinde bir ifadeye yer vermişler.
“Telafisi mümkün olmayan sağlık sorunları” alegorisine hasseden dikkat isterim.
Malum tahliyenin, 15 Temmuz direniş ruhu üzerindeki “bozgunculuk” etkisinin yanı sıra, nasıl bir kampanyanın aparatı olarak kullanıldığını görüyor musunuz? Neyse…
Leman mizah dergisi de açlık grevcisi söz konusu iki elemanı, “Selam olsun ruhunu açlıkla doyuranlara” diyerek kapak yapmış.
Ruhlarını bilmem ama bedenlerini açlıkla doyurdukları kuvvetle muhtemel.
Dün twitter üzerinden yayımladıkları videoda, “Açlığımızın 66. Gününü KHK'larla atılan kamu emekçilerine adıyoruz. Cumartesi herkesi açlığa ortak olmaya çağıyoruz…” çağrısı yaptılar.
Normalde 66 gün açlık grevi yapan insanın açlıktan sesi çıkmaz. Bunlar maşallah gayet gümrah.
Vaziyeti idare etmek için olsa gerek şöyle bir de haber var: “Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'da Wemicke-Korsakoff Sendromu'nun öncü belirtilerinin görüldüğü öğrenildi…
Sendromun kralı bence o “sanatçılarda” var.
Bir video yapmışlar; “Aydın mısın” şiirini okuyorlar. Nasıl sakil, nasıl anakronik anlatamam.
Hep aynı hava, hep aynı tarz.
Adalet için bedenlerini açlığa yatırmışlar” da 'Yemeğe değil, adalete açlarmış” da…
Iyyy!..
Azcık geliştirin kendinizi diyeceğim ama Genco Erkal nesini geliştirecek? Hele o Füsun Erbulak? Ya reklam filmlerinin “yıldızı” o yeteneksiz “sosyalist” çocuk?
Besbelli yeni bir Gezi'ye aşeriyorlar.
Lakin, Marks, tevekkeli dememiş: “tarihte tüm olaylar iki kez tekrarlanır; birinci kez trajedi, ikinci kez komedi olarak…
Geçen hafta istifa eden CHP Sözcüsü ve Genel Başkan YardımcısıSelin Sayek Böke, sokağı işaret ediyor, bunlar arzı endam ediyor.
Yapmayın, bu kadar komik olmayın.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.