Dünya Avustralyada Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş yıl dönümü kutlandı

Avustralya’da Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş yıl dönümü kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 98. yıl dönümü, Avustralya’nın başkenti Canberra ile Sydney ve Melbourne kentlerinde kutlandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Avustralya’da Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş yıl dönümü kutlandı
Melbourne Federasyon Meydanı'ndaki göndere Türk bayrakları çekildi.

Türkiye’nin Canberra Büyükelçiliği başkentteki Atatürk Anıtı’nda, Sydney Başkonsolosluğu Hyde Park Atatürk Anıtı’nda ve Melbourne Başkonsolosluğu da kent merkezindeki Federasyon Meydanı'nda tören düzenledi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen törenler, Avustralya’daki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kısıtlamalarından dolayı sınırlı sayıda katılımla gerçekleşti.

AA
  • Melbourne Federasyon Meydanı'ndaki göndere, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 98. yıl dönümü dolayısıyla her yıl olduğu gibi bu senede İstiklal Marşı eşliğinde Türk bayrakları çekildi.

Göndere çekilen Türk bayrakları, Türkiye’nin "Milli Günü" olması nedeniyle 24 saat boyunca gönderde kalacak.

TBMM Başkanı Şentop'tan Cumhuriyet Bayramı mesajı: Bu millet bundan sonra da tüm gücüyle küresel oyunların çarklarını kıracaktır
GÜNDEM
TBMM Başkanı Şentop'tan Cumhuriyet Bayramı mesajı: Bu millet bundan sonra da tüm gücüyle küresel oyunların çarklarını kıracaktır

Cumhuriyetin Türk savunma sanayisine kazandırdıkları!
DÜŞÜNCE GÜNLÜĞÜ
Cumhuriyetin Türk savunma sanayisine kazandırdıkları!

THY'den Cumhuriyet Bayramı paylaşımı
OYNAT 00:51
THY'den Cumhuriyet Bayramı paylaşımı
Türk Hava Yolları (THY), 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na özel hazırlanan videoyu sosyal medyadan paylaştı.

THY'nin resmi sosyal medya hesabı Twitter'dan yapılan paylaşımda, 'Bir milletin kaderine kaç hikaye sığar? Esareti kabul etmedik, mücadele ilan ettik. Cephelerde yetmedik, seferberlik ilan ettik. Canımızı ortaya koyduk, zaferler ilan ettik. En sonunda, özgürlük ve bağımsızlığa olan aşkımızla cumhuriyet ilan ettik. Bizde daha ne hikayeler var. O gün başlayan hikayelere aynı vatan aşkı ve mücadele ruhuyla bugün de devam ediyor, hep beraber çalışıyor ve yeni başarılar ilan ediyoruz. Cumhuriyetimizin 98. yılı kutlu olsun.' ifadeleri kullanıldı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.