Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya Dedeağaç ABD üssü istemiyor Halkımız hedef haline geldi

​Dedeağaç ABD üssü istemiyor: Halkımız hedef haline geldi

Dedeağaç ABD üssü istemiyor: Halkımız hedef haline geldi

Yunanistan’ın ortak tatbikat sonrası, ABD kuvvetlerinin Batı Trakya’daki Dedeağaç’a yığınak yapmasına tepkiler sürüyor. Dedeağaç Barış Komitesi, “ABD-NATO-AB ülkemizi ölüm saldırı mevzii haline, halkımızı da olası bir savaşta hedef haline getiriyorlar” sözleriyle protesto çağrısı yaptı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​Dedeağaç ABD üssü istemiyor: Halkımız hedef haline geldi
ABD’nin Yunanistan ile yapılan ortak tatbikatın ardından 30 adet ‘Black Hawk’ tipi saldırı helikopterlerinin Dedeağaç Dimokritos Havalimanı’nı merkez üs olarak kullanacağı bildirilmişti.​

Batı Trakya bölgesinde ABD’ye karşı sesler giderek çoğalıyor. Dedeağaç Barış Komitesi, bölgede kurulacak ABD üssüne karşı bir etkinlik düzenleme kararı aldığını duyurdu.

Bu hazırlık kim için?
DÜNYA
Bu hazırlık kim için?

"Halkımız olası bir savaşta hedefte"

  • Komite tarafından yapılan yazılı açıklamada, “İşçi sendikalarını, bölgemiz halkını ve gençlerini dik durmaya, bu tehlikeli politikayı topluca kınamaya ve ülkemizi ABD-NATO ölüm üssüne çeviren bu cinayet kararları engellemek için mücadeleyi yoğunlaştırmaya çağırıyoruz. AB ve halkımız olası bir savaşta hedefte. ABD-NATO-AB ülkemizi ölüm saldırı mevzisi haline, halkımızı da olası bir savaşta hedef haline getiriyorlar” ifadeleri kullanıldı.

Yunan limanlarını paylaştılar: Çin ile ABD'nin ardından Ruslar
DÜNYA
Yunan limanlarını paylaştılar: Çin ile ABD'nin ardından Ruslar

ABD’nin Yunanistan ile yapılan ortak tatbikatın ardından 30 adet ‘Black Hawk’ tipi saldırı helikopterlerinin Dedeağaç Dimokritos Havalimanı’nı merkez üs olarak kullanacağı bildirilmişti.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.