Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya İrandan geri adım Büyükelçimizin sözleri yanlış anlaşıldı

İran'dan geri adım: Büyükelçimizin sözleri yanlış anlaşıldı

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, Bağdat büyükelçilerinin Türkiye'yi Irak’ın egemenliğini ihlal etmekle eleştiren ifadelerinin yanlış anlaşıldığını öne sürdü. İranlı sözcü, iki ülkenin de Irak’ın toprak bütünlüğü konusunda aynı görüşte olduğunu, yanlış anlaşılmanın giderildiğini söyledi.

Haber Merkezi Diğer
İrandan geri adım: Büyükelçimizin sözleri yanlış anlaşıldı
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade

İran'ın Irak Büyükelçisi Irej Camii, "Türk ordusunun Irak'ın Sincar eyaletinde ne işi var? Türkiye'nin Kuzey Irak'taki varlığını tamamen reddediyoruz'' açıklamasında bulunmuştu.

Dışişleri sözcüsü: Yanlış anlaşılma var

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, Tahran’da düzenlediği basın toplantısında konuya ilişkin yaptığı açıklamada, büyükelçilerinin sözlerinin yanlış anlaşıldığını savundu. İranlı sözcü şunları söyledi:

"Türkiye ile aynı görüşteyiz"

"Hem İran hem de Türkiye hükümetleri, uluslararası ilişkilerin temel prensibi olan ulusal egemenlik ve Irak'ın toprak bütünlüğünün korunması konusunda aynı görüştedir. İran Büyükelçisi'nin açıklamalarında bir yanlış anlaşılma meydana geldi ve bu durum, yapılan görüşmelerle giderildi."

İran'ın Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı
GÜNDEM
İran'ın Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı

İranlı milletvekili Bilaş: Azerbaycan'dan o topraklar geri alınmalı ve ABD'nin Türkiye'ye yaptırımları desteklenmeli
DÜNYA
İranlı milletvekili Bilaş: Azerbaycan'dan o topraklar geri alınmalı ve ABD'nin Türkiye'ye yaptırımları desteklenmeli
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.