Dünya Polonya Rusyadan petrol ithalatını sona erdiriyor

Polonya Rusya'dan petrol ithalatını sona erdiriyor

Polonya, Rusya'dan tüm petrol ithalatını 2022'nin sonuna kadar sona erdirmek için atacağı adımları duyurdu. Polonya Hükümet Sözcüsü Piotr Mueller, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Rusya'dan kömür ithalatının engellenmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Mueller, Rusya'dan kömür ithal eden Polonyalı tüm özel kuruluşlara mali cezalar uygulanacağını bildirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Polonya Rusyadan petrol ithalatını sona erdiriyor
Arşiv

Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, düzenlediği basın toplantısında, Polonya'nın Rus petrolüne bağımlılığını büyük ölçüde azalttığını ve Rus enerji kaynaklarından kurtulmak için Avrupa ülkeleri arasındaki en radikal planı başlattığını söyledi.

Petrol ve gaz ihracatından elde ettiği gelirin Rusya'yı beslediğini ifade eden Morawiecki, Polonya'nın Rusya'dan enerji konusunda bağımsız olmak için adımlar atacağını, tüm petrol ithalatının 2022 sonuna kadar sona erdirileceğini, doğal gaz ithalatının da mayıs ayında kesilmesinin beklediğini bildirdi.

Rus petrolü rotasını Asya'ya çevirdi
DÜNYA
Rus petrolü rotasını Asya'ya çevirdi

Morawiecki, diğer AB ülkelerine Rus fosil yakıtlarından uzaklaşma, Avrupa Komisyonuna da "adil" ticaret için Rusya'dan ithal edilen tüm hidrokarbonları vergilendirmesi çağrısında bulundu.

Polonya dün de Rusya'ya olan enerji bağımlılığını azaltmak için Rusya'dan kömür ithalatını engelleme kararı almıştı.

Rus petrolü rotasını Asya'ya çevirdi
DÜNYA
Rus petrolü rotasını Asya'ya çevirdi

Kremlin'den Kadirov'un 'müzakerelerden vazgeçelim' teklifine yanıt
DÜNYA
Kremlin'den Kadirov'un 'müzakerelerden vazgeçelim' teklifine yanıt

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.