Ekonomi ABDde işsizlik maaşı başvuruları 8 ayın en yüksek seviyesine çıktı

ABD'de işsizlik maaşı başvuruları 8 ayın en yüksek seviyesine çıktı

ABD'de ilk kez işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısı, 9 Temmuz ile biten haftada 244 bine çıkarak Kasım 2021'den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Ülkede işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısı, geçen hafta 9 bin kişilik artış kaydetti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
ABDde işsizlik maaşı başvuruları 8 ayın en yüksek seviyesine çıktı
Arşiv

ABD Çalışma Bakanlığı, haftalık işsizlik maaşı başvurularına ilişkin verileri açıkladı.

Buna göre, ülkede ilk kez işsizlik maaşı talebinde bulunanların sayısı, 9 Temmuz ile biten haftada önceki haftaya kıyasla 9 bin kişi artarak 244 bine yükseldi.

Piyasa beklentilerini geride bırakarak 8 ayın en yüksek seviyesine ulaşan işsizlik maaşı başvurularının bu dönemde 235 bin olması öngörülüyordu.

İşsizlik maaşı başvurularının sayısına ilişkin önceki haftanın verisi de revize edilmeyerek 235 bin seviyesinde korundu.

Geçen hafta itibarıyla 4 haftalık ortalama işsizlik maaşı başvuruları, bir önceki haftaya kıyasla 3 bin 250 artarak 235 bin 750'ye çıktı.

ABD’de enflasyon 41 yılın zirvesinde
EKONOMİ
ABD’de enflasyon 41 yılın zirvesinde

Süregelen işsizlik başvuruları ise 2 Temmuz ile biten haftada 41 bin kişi azalarak 1 milyon 331 bin seviyesine geriledi.

Analistler, işsizlik maaşı başvurularına ilişkin son verilerin, sıkı para politikası ve finansal koşullar nedeniyle iş gücü piyasasında bir miktar soğumaya işaret ettiğini belirtti.

Avrupa'da enflasyon 40 yılın zirvesine çıktı
OYNAT 01:09
Avrupa'da enflasyon 40 yılın zirvesine çıktı
Avrupa'da enflasyon 40 yılın zirvesine çıktı, Almanya'da gıda bankalarının önünde kuyruklar oluştu.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.