Ekonomi Atatürk Havalimanı sanal gezilebilecek

Atatürk Havalimanı sanal gezilebilecek

İstanbul Atatürk Havalimanı, Google Maps'ten sanal gezilebilecek. Binlerce fotoğrafı bir araya getirerek 360 derece gezilebilen panoramik bir harita ortaya çıkaran Google Street View uygulaması kullanıcıların hizmetinde.

Haber Merkezi DHA
İstanbul Atatürk Havalimanı, TAV Bilişim Hizmetleri tarafından gerçeğe en yakın şekilde sanal ortama aktarıldı. Terminallerde çekilen binlerce fotoğrafı bir araya getirerek 360 derece gezilebilen panoramik bir harita ortaya çıkaran Google Street View uygulamasıyla kullanıcıların havalimanı içinde dolaşarak gerçeğe yakın bir deneyim elde edebildikleri bildirildi.
TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener konuyla ilgili olarak şunları söyledi:
Yolcu memnuniyetini en üst düzeye çıkartmak üzere havalimanı ve yolcu dostu inovatif projeler üretme misyonumuz çerçevesinde, Türkiyede bir ilke imza atarak bu uygulamayı hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz. Yolcularımızın seyahat planlarını kolaylaştıracak ve havalimanı hakkında detaylı bilgi edinmelerini sağlayacak bu ücretsiz uygulamayı faaliyet gösterdiğimiz diğer havalimanlarında da yaygınlaştırmayı planlıyoruz. Terminallerde çekilen binlerce fotoğrafı bir araya getirerek 360 derece gezilebilen panoramik bir harita ortaya çıkaran Google Street View uygulamasıyla kullanıcılar havalimanı içinde dolaşarak gerçeğe yakın bir deneyim elde edebiliyorlar. Dünyanın farklı yerlerindeki 50den fazla metro, gar ve 16 havalimanının yer aldığı platforma Türkiyeden eklenen ilk havalimanı İstanbul Atatürk Havalimanı oldu.
GOOGLE MAPSTEN GEZİNTİ
TAV Havalimanları Medya İlişkileri yetkilileri de yaptıkları açıklamada, Uygulamaya web üzerinde Google Maps sayfasını ziyaret edip, arama kutucuğuna İstanbul Atatürk Havalimanı yazarak kolayca ulaşılıyor. Açılan sayfada ziyaretçilere eşlik edecek sarı bir insan şekli beliriyor ve bu sarı işaret sürüklenip harita üzerine getirildiğinde bazı alanlar maviye dönüyor. Bu alanlar detaylı Street View görüntülerine ulaşılabilecek yerler. Yakından görülmek istenilen noktaya sarı adamı sürükleyip bırakarak gezintiye başlanıyor dediler.
TAV ITNİN BAŞARISI
Yeni uygulamayı hayata geçiren TAV Havalimanları Holdingin önemli iştiraklerinden olan TAV Bilişim Hizmetleri (TAV IT)nin havalimanı hizmetleri ile çözümlerini ürettiğini ve geliştirdiğini belirten TAV Medya İlişkileri yetkilisi şunları söyledi:
Havalimanlarında kullanılan farklı sistemleri entegre etmek, yeni nesil teknolojiler kullanarak destek vermek, sunduğu uçtan uca çözümler ve anahtar teslimi projeler ile yolcu ve havalimanı dostu ürünlerini sektöre sunan TAV Bilişim Hizmetleri, üç kıtada, 31 havalimanına ve 21 farklı şirkete hizmet veriyor.
TAV Bilişim Hizmetleri tarafından geliştirilen anahtar teslim çözümler, TAV Havalimanları tarafından işletilen; Türkiyede İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Gazipaşa-Alanya, Milas-Bodrum; Makedonyada Üsküp ve Ohrid; Gürcistanda Tiflis ve Batum ile Tunusda Monastir ve Enfidha-Hammamet Havalimanlarında kullanılıyor. Yine bu havalimanlarında bilişim ve telekomünikasyon alt yapılarının ITIL uyumlu olarak 7/24 işletimi ve desteği TAV Bilişim Hizmetleri tarafından sağlanıyor. Ayrıca Türkiyede Batman, Erzincan, Gaziantep, Kocaeli, Van, Elazığ, Adıyaman, Kahramanmaraş, Kayseri; Suudi Arabistanda Riyad, Dammam ve Medine Havalimanlarında da TAV Bilişim Hizmetleri tarafından geliştirilen havacılık uygulamaları tercih ediliyor. Havalimanı bilişim çözümlerinde uzmanlaşarak dünyanın önde gelen markaları arasına giren TAV Bilişim Hizmetleri, en son Birleşik Arap Emirliklerinin başkenti Abu Dhabide yapımı süren Midfield Terminal Binasının altyapı ihalesini kazandı. TAV Bilişim Hizmetleri ISO 9001 Kalite Yonetim Sistemi ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikalarına da sahip bulunuyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.