Ekonomi BDDK 18 bankaya toplam 102,1 milyon TL idari para cezası verdi

BDDK 18 bankaya toplam 102,1 milyon TL idari para cezası verdi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), talimatlara aykırı işlem tesis edilmesi gerekçesiyle 18 bankaya toplam 102,1 milyon TL idari para cezası uygulanmasına karar verildiğini bildirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
BDDK 18 bankaya toplam 102,1 milyon TL idari para cezası verdi
Fotoğraf: Arşiv

BDDK'dan yapılan yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele sürecinde bireysel ve ticari müşteriler tarafından kuruma iletilen şikayetlerin incelendiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu kapsamda, şikayete konu bankalar hakkında kurumumuz denetim elemanlarıtarafından yapılan incelemeler neticesinde düzenlenen raporda yer alan tespitlere ilişkinolarak kurumumuzca bankalara iletilen talimatlara aykırı işlem tesis edilmesigerekçesiyle, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 29 Mayıs 2020 tarihli ve 9039sayılı kararı ile 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 148'inci maddesinin (b) bendiuyarınca 18 bankaya toplam 102,1 milyon TL idari para cezası uygulanmasına kararverilmiştir.Söz konusu şikayetlere ilişkin inceleme süreçleri kesintisiz devam etmektedir."

BDDK: Yarından itibaren 100 gram ve üzeri altın alımına bir gün valör uygulanacak
EKONOMİ
BDDK: Yarından itibaren 100 gram ve üzeri altın alımına bir gün valör uygulanacak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.