Ekonomi Borsa haftaya düşüşle başladı

Borsa haftaya düşüşle başladı

Borsa İstanbul BIST 100 endeksinde 27 Haziran yeni güne başlangıç rakamları belli oldu. Açılışta BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 64,34 puan ve yüzde 2,52 değer kaybederek 2.489,74 puana geriledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Borsa haftaya düşüşle başladı
Foto/arşiv

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftaya yüzde 2,52 azalışla 2.489,74 puandan başladı.

Bankacılık endeksi yüzde 2,54 ve holding endeksi yüzde 3,30 düşüş kaydetti. Tüm sektör endeksleri güne düşüşle başlarken, en fazla kaybettiren holding oldu.

BIST 100 endeksi, cuma günü dünya borsalarına paralel alış ağırlıklı bir seyir izledi ve günü yüzde 0,43 artışla 2.554,08 puandan tamamladı.

Analistler, küresel pay piyasalarında resesyon endişelerinin merkez bankalarının sıkılaştırıcı politikalarını yumuşatabileceği beklentisiyle pozitif bir seyir izlendiğini, yurt içi piyasaların ise Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) kredi kullanımına ilişkin kararları sonrası negatif ayrıştığını söyledi.

Bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise ABD'de dayanıklı mal siparişleri, bekleyen konut satışları ve Dallas Fed imalat sanayi endeksi verilerinin takip edileceğini aktaran analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 2.480 ve 2.450 seviyelerinin destek, 2.500 puanın direnç konumunda bulunduğunu kaydetti.

Posof Türkgözü Sınır Kapısı yeniden hizmete açıldı
EKONOMİ
Posof Türkgözü Sınır Kapısı yeniden hizmete açıldı

Roma elektrikli scooterlar için yeni kurallar koyacak
DÜNYA
Roma elektrikli scooterlar için yeni kurallar koyacak

Rusya yüzyıl sonra ilk kez temerrüde düştü
EKONOMİ
Rusya yüzyıl sonra ilk kez temerrüde düştü

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.