Ekonomi Damat otobanda

‘Damat’ otobanda

Damat, Tween ve D'S Damat markaları ile dünya moda perakendesinde önemli yere sahip olan Orka Holding, geçen yılı Türkiye'de 210 ve 73 ülkede 160 olmak üzere toplamda 370 mağaza ile kapattı.

Mesude Demirhan Yeni Şafak
Orakçıoğlu, bu yıl yurt içinde 230, yurt dışında 200 olmak üzere toplamda 430 mağazaya ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.
Orakçıoğlu, bu yıl yurt içinde 230, yurt dışında 200 olmak üzere toplamda 430 mağazaya ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Dün İstanbul'da biraraya geldiğimiz Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, 2018'de Türkiye'de 230, yurt dışında 200 olmak üzere toplamda 430 mağazaya ulaşacaklarını söyledi.

Damat, Tween ve D'S Damat markaları ile küresel pazarda ışık hızıyla büyüdüklerini vurgulayan Orakçıoğlu, şu bilgileri verdi: "Bu yıl yurt dışında açılması planlanan 40 mağazamızdan 16'sının açılışını gerçekleştirdik. 24'ünü de yıl sonuna kadar açacağız. Engebeli yollardan geçtik, otobandayız. Dünya pazarında markamıza gösterilen ilgi bizi çok heyecanlandırıyor.”

‘ONLINE’DA %150 ARTIŞ

Online satışlarda yeni nesil teknolojilere son derece hızlı uyum sağladıklarını aktaran Orakçıoğlu, bu yılın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre online satışlarının gerek yurt içi gerekse yurt dışında %150 arttığını ifade etti. Orakçıoğlu, "2023'te online mağazaların ciroda payı %25 olacak" dedi.

85 ÜLKEDEN ALIM HEYETİ

Orka Holding'in, bu yıl 8'ncisini düzenlediği Yurtdışı Bayi Buluşması da İstanbul'da başladı. Almanya, Kanada ve Çin gibi 85 ülkeden gelen 200 kişilik alım heyetinin ağırlandığı etkinlikte şirket, bünyesindeki 2019 ilkbahar/yaz koleksiyonlarını sergiliyor.

  • Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, bu yıl yurt içinde 230, yurt dışında 200 olmak üzere toplamda 430 mağazaya ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Orakçıoğlu,”Engebeli yollardan geçtik, otobandayız. Dünya pazarında markamıza gösterilen ilgi bizi çok heyecanlandırıyor” dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.