|

Dünya devlerinden Türkiye açıklaması: Çıkış planımız yok

Garanti Bankası'nın ortağı İspanyol bankacılık devi BBVA'nın CFO'su Jaime Saenz Türkiye'de en kötüsünün geride kaldığını ve Türkiye'den çıkma gibi bir planlarının olmadığını açıklarken, Amerikan bankacılık devi Citi ise Türk Lirası`nda alım tavsiyesinde bulundu.

Yeni Şafak
11:40 - 30/10/2018 Salı
Güncelleme: 13:04 - 30/10/2018 Salı
Yeni Şafak
Amerikan bankacılık kuruluşu Citi TL için 'al' tavsiyesinde bulunurken İspanyol BBvA ise Türkiye'den çıkma planlarının olmadığını açıkladı.
Amerikan bankacılık kuruluşu Citi TL için 'al' tavsiyesinde bulunurken İspanyol BBvA ise Türkiye'den çıkma planlarının olmadığını açıkladı.

Döviz kurları üzerinden fitili ateşlenen ekonomik savaşa yönelik başlatılan topyekün seferberlik, atılan adımlar ve alınan kararlar ile hem içeride hem de dışarı da yapılan çok sayıda toplantıların etkisiyle Türk ekonomisi üzerindeki kara bulutlar dağılmaya başladı. Döviz kurları gerilerken TL'de ise yeniden değer artışı yaşanmaya başladı.

  • Yaşanan iyimser hava yabancı yatırımcıların ilgisini de yeniden Türkiye'ye çevirdi.

TL için 'al' tavsiyesi

Amerikan bankacılık kuruluşu Citi, CEE paraları karşısında
Türk Lirası`nda alım tavsiyesinde bulundu
. Citi, yatırımcılara Çek Korunası, Polonya Zlotisi ve Macar Forinti karşısında Türk Lirası'nda “al” tavsiyesinde bulundu.

Normalleşme başladı

Türkiye'de cari işlemler dengesindeki normalleşmeyi işaret eden banka stratejistleri Dumitru Vicol ve Luis Costa'nın e-posta notunda Avrupa Birliği'nin (AB) doğusundaki düşük performansa dikkat çekti.

'En kötü geride kaldı, Türkiye'den çıkma planımız yok'

Citi'nin 'al' tavsiyesinin ardından bir bankacılık devinden daha Türkiye açıklaması geldi. İspanyol BBVA'nın CFO'su Jaime Saenz
Türkiye'de en kötüsünün geride kaldığını ve
Türkiye'den çıkma gibi bir planlarının olmadığını açıkladı.

Muazzam fırsatlar var

Uluslararası piyasalarda 'yatırım gurusu' olarak tanınan Mobius Capital kurucusu Mark Mobius da geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada Türk varlıklarının ucuz olduğunu belirterek muazzam fırsatlar olduğunu söylemişti.

#Garanti Bankası
#BBVA
#Jaime Saenz
#CİTİ
#TL
#Türk Lirası
#Mark Mobius
6 yıl önce