Ekonomi Fatih Türkali-2 kuyusundaki çalışmalarını tamamladı

Fatih Türkali-2 kuyusundaki çalışmalarını tamamladı

Fatih sondaj gemisinin Sakarya Gaz Sahası'ndaki ikinci derin deniz tespit kuyusu olan Türkali-2'deki görevi tamamlandı. Türkali-2 kuyusunda 3 bin 950 metre su derinliğine ulaşıldı.

Haber Merkezi AA
Fatih Türkali-2 kuyusundaki çalışmalarını tamamladı
Fatih sondaj gemisi

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Fatih sondaj gemisiyle Sakarya Gaz Sahası'ndaki ikinci derin deniz tespit kuyusu olan Türkali-2'de yürütülen çalışmaların tamamlandığını duyurdu.

53 gün sürdü

Fatih sondaj gemisinin Türkali-2'deki çalışmaları 53 gün sürdü. Türkali-2 kuyusunda ulaşılan su derinliği 2 bin 135 metre, son derinlik ise 3 bin 950 metre oldu.

TPAO tarafından yapılan paylaşımda, "Kuyudaki çalışmaların başarıyla tamamlandığı belirtilirken, "Bağımsız enerji, güçlü Türkiye' için aralıksız çalışmaya devam ediyoruz" ifadesi kullanıldı.

"Amasra-1" kuyusunda keşif yapılacak

Fatih, Kuzey Sakarya Gaz Sahası'nda "Amasra-1" kuyusu olarak adlandırılacağı açıklanan bölgede keşif amaçlı yapacağı sondaj çalışması öncesi Filyos Limanı'nda hazırlıklarını sürdürüyor.

Fatih ve Kanuni çıkaracak
GÜNDEM
Fatih ve Kanuni çıkaracak

Karadeniz'deki keşif sonrası Türkiye'nin eline iki önemli koz geçti
EKONOMİ
Karadeniz'deki keşif sonrası Türkiye'nin eline iki önemli koz geçti
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.