Ekonomi Hazine Bakanlığı Döviz bürolarında 100 dolar düzenlemesi serbest piyasaya müdahale değildir

Hazine Bakanlığı: Döviz bürolarında 100 dolar düzenlemesi serbest piyasaya müdahale değildir

Hazine ve Maliye Bakanlığı, döviz alım satımının piyasada serbestçe gerçekleştiğini ve bu konudaki düzenlemeyle serbest piyasaya müdahalenin söz konusu olmadığını bildirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Hazine Bakanlığı: Döviz bürolarında 100 dolar düzenlemesi serbest piyasaya müdahale değildir
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan döviz büroları tebliği ile ilgili açıklama.

Hazine ve Maliye Bakanlığından yapılan açıklamada, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Karara İlişkin Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ'e yönelik bazı yorumların yapıldığı ifade edildi.

Düzenlemeyle döviz bürolarında alım satım işlemlerinde kimlik ibrazı limitinin 100 doların üstü ve karşılığı Türk lirası olarak yeniden belirlendiğine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

  • "Söz konusu değişiklikte 'işlem limitlerini belirlemeye' ifadesi sadece kimlik ibrazına yönelik olup, bu ifade 100 dolar limitini artırma veya azaltmaya yönelik bir yetkilendirmeyi ifade etmektedir. Döviz alım satımı piyasada alıcılar ve satıcılar arasında serbestçe gerçekleşmektedir. Düzenlemenin serbest piyasaya müdahalesi kesinlikle söz konusu değildir."

Döviz alım satımında 'kimlik' zorunluluğu
EKONOMİ
Döviz alım satımında 'kimlik' zorunluluğu

Altın fiyatları rekor tazeliyor duyanlar kulaklarına inanamıyor: Altın düşer mi?
FOTOĞRAF 12
Title
Altını yatırım aracı olarak gören milyonlarca kişi fiyatları yakından takip ediyor. 18 Kasım Perşembe günü itibarıyla altın fiyatları rekor kırmaya devam ediyor.
Title
Altın fiyatları, geçtiğimiz hafta son 6 aydaki en hızlı yükselişini kaydetmişti. Milyonların gündemindeki bu yatırım aracı tüm zamanların en yüksek rakamını görmeye devam ediyor.
Title
GÖZLER FAİZ KARARINDA<br><br>Merkez Bankası bugün Para Politikası Kurulu toplantısının ardından faiz kararını açıklayacak. Faiz indirimi yapılması gündemde. Peki faiz indirimi yapılırsa altın fiyatları bu indirim kararından nasıl etkilenecek? Uzmanlar altın alacaklar için kritik açıklamalarda bulundu. Ancak altın yorumlarına geçmeden altın fiyatlarındaki son duruma bakalım.
Title
İşte 18 Kasım Perşembe günü çeyrek, gram, tam altın fiyatlarındaki son durum...
Title
GRAM ALTIN NE KADAR?<br><br>ALIŞ(TL) 650,41<br>SATIŞ(TL) 650,53
Title
ÇEYREK ALTIN KAÇ TL?<br><br>ALIŞ(TL) 1.029,00<br>SATIŞ(TL) 1.067,00
Title
YARIM ALTIN FİYATI<br><br>ALIŞ(TL) 2.059,00<br>SATIŞ(TL) 2.135,00
Title
CUMHURİYET ALTINI FİYATI<br><br>ALIŞ(TL) 4.116,00<br>SATIŞ(TL) 4.256,00
Title
ALTIN FİYATLARI YÜKSELECEK Mİ DÜŞECEK Mİ?<br><br>Özellikle Merkez Bankası'nın faiz kararının altın fiyatlarına nasıl yansıyacağı merak ediliyor. <br><br>Uzmanlar TCMB faiz indirimlerini devam ettirirse iç piyasada dolar kurunda yeni yükselişler ve gram altın fiyatında da yeni rekorlar bekliyor. Ancak TCMB faizleri pas geçerse dolar kurunda ve beraberinde altın fiyatlarında geri çekilmeler mümkün olabilir.
Title
Uzmanlar altın almayı düşünenlerin panik yapmadan beklemesini tavsiye ediyor.
Title
Title
Altın fiyatları rekor tazeliyor duyanlar kulaklarına inanamıyor: Altın düşer mi?
Altın fiyatları rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün çeyrek altının fiyatının bin lira olması piyasaları hareketlendirdi. Tarihi rekor sonrası altının ne yönde hareket edeceği merak konusu oldu. Hal böyleyken “18 Kasım bugün Cumhuriyet, yarım, çeyrek ve gram altın fiyatları ne kadar, kaç TL, yükselecek mi düşecek mi?” soruları yanıt aramaya başladı. İşte canlı ve güncel altın fiyatları...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.