Ekonomi Korkmaz Ergun Dünya Borsalar Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi

Korkmaz Ergun Dünya Borsalar Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi

Finansal ürün ve hizmetleri gün geçtikçe artıran ve çeşitlendiren Borsa İstanbul, uluslararası yatırımcılar için de çalışmalarına hız verdi. Dünya Borsalar Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Uluslararası yatırımcılara yönelik yeni çalışmalarımızla iletişim kanallarımızı güçlendireceğiz” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Korkmaz Ergun Dünya Borsalar Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi  ​
Fotoğraf: Arşiv

Borsa İstanbul uluslararası yatırımcıları için yeni çalışmalara başladı. 1992 yılından itibaren Dünya Borsalar Federasyonu (WFE, Federasyon) üyesi olan Borsa İstanbul, federasyonun 9 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirilen Genel Kurulu'nda Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun’un Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmesiyle federasyon yönetiminde söz sahibi olurken, uluslararası görünürlüğü artırma noktasında da önemli bir adım atıldı. Federasyon Yönetim Kurulu'nun diğer üyeleri Amerika Birleşik Devletleri (3 Borsa -Nasdaq, Şikago Emtia Borsası, Şikago Opsiyon Borsası), Singapur, İsviçre, Brezilya, Bermuda, Hong Kong, Hindistan, Nijerya, Suudi Arabistan, Kolombiya, Güney Kore, Japonya, Almanya, Güney Afrika ve Çin (Şanghay Borsası) borsalarından oluşuyor.

  • Borsa İstanbul’un Federasyon üyeliği hakkında bilgi veren Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, amaçlarının uluslararası yatırımcılara sermaye piyasalarımızdaki gelişmeleri doğrudan ve en doğru şekilde aktarmak, istedikleri zaman Borsa İstanbul’dan gerekli desteği alabileceklerini göstermek, karşılaşabilecekleri sorunların hızlı çözümlenebilmesi için yardımcı olmak ve yatırımlarını artırmalarını teşvik etmek olduğunu belirtti.

Korkmaz Ergun
Korkmaz Ergun

Ergun ayrıca “Dünyanın önde gelen on yedi borsasıyla birlikte Dünya Borsalar Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliğinde yer almamız, sektörün küresel sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak, uluslararası paydaşlara ulaşmak ve uluslararası görünürlüğümüzü artırmak için köprü vazifesi görecek. Artık borsamız birimleri, Dünya Borsalar Federasyonu’nun tüm çalışma gruplarına aktif olarak katılıyor, diğer borsalarla birlikte çalışarak uluslararası tecrübeleri borsamıza taşıyor ve sektörün global sorunlarının çözümünün bir parçası oluyor” dedi.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.