Ekonomi TOKİden büyük fırsat 26 ilde 365 arsayı satışa çıkardı

TOKİ'den büyük fırsat: 26 ilde 365 arsayı satışa çıkardı

TOKİ tarafından 26 ilde evini veya ticari yatırımını hemen yapmak isterler için 365 arsa satışa çıkardı. İhaleleri 12 ve 13 Ekim’de yapılacak olan arsalara vatandaşların yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
TOKİden büyük fırsat: 26 ilde 365 arsayı satışa çıkardı
Foto/arşiv

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından açık artırma usulü ile 26 ilde 365 arsa satışa çıkarılacak. Satışa çıkarılacak olan arsaların ihaleleri 12 ve 13 Ekim saat 10.30’da yapılacak.

KDV’den muaf tutulacak arsalar için yüzde 25 peşinatla 36, 48 ve 60 ay vade ile ödeme kolaylığı sağlanacak.

Arsa satışı yapılacak illerin içerisinde İzmir, Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyon, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Uşak, Kayseri, Konya, İstanbul gibi birçok il var. Özellikle 116 arsanın satışa çıktığı İzmir de vatandaşların arsalara yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. İstanbul ve İzmir’de satışı yapılacak olan arsaların bir kısmı ise dron ile havadan görüntülendi.

TOKİ satılık arsa listesi 2022! İşte TOKİ arsa yerleri, fiyatları ve ödeme planı
ÖZGÜN
TOKİ satılık arsa listesi 2022! İşte TOKİ arsa yerleri, fiyatları ve ödeme planı

“Arsalar yüzde 25 peşinatla 36, 48 ve 60 ay vade ile KDV’den muaf olarak satışa çıkacak”

Satışa çıkan arsaların büyük bir fırsat olduğunu belirten Gayrimenkul danışmanı Kaan Döşdemir, "Son dönemde şehirlerimizdeki kalabalıklaşma insanları müstakil yaşamlara itmiş durumdadır. TOKİ’nin arsa satıyor olması ise bizim için önemli bir fırsat. Geleneksel yatırım alışkanlıklarımızın içerisinde arsa satın almak zaten hep vardı. Pandemi ile beraber daha da ön plana çıktı. Vatandaşlarımız için bu çok önemli bir fırsat. KDV muafiyeti, vade yapılması, ticari yer fırsatları gibi bir çok avantajı bulunuyor. Arsanızı alıp üzerine konut inşa edebileceksiniz. Bunlar son dönemlerde bizim için en büyük yatırım fırsatıdır. Arsa satışı yapılacak illerin içerisinde Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyon, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Uşak, Kayseri, Konya, İstanbul gibi birçok il var. Arsalar yüzde 25 peşinatla 36,48 ve 60 ay vade ile KDV’den muaf olarak açık arttırma usulü satışa çıkacak. Açık arttırma usulü ile 12-13 Ekim’de saat 10.30’da yapılacak. Bu fırsatı kaçırmamak lazım” dedi.Detayları öğrenmek için tıklayın.

“Yüzde 25 gibi bir peşinatla kimse size arsa vermez”

Hayallerinde ki evi yapmak için arsa almak istediğini belirten Kaan Akbaş, "Çok büyük bir fırsat olduğu için bende açık arttırmaya gireceğim. Yüzde 25 gibi bir peşinatla kimse size arsa vermez. Ben yeni evlendim. Eşimle beraber buradaki şehir hayatından çok sıkıldığımız için arsa almayı düşünüyoruz. Aldığımız arsaya kendi bahçeli evimizi yapıp içinde oturmak istiyoruz. Bu sağlanan ödeme kolaylığı ile arsa ödemek kira ödemekten daha kolay. Eşimle çalıştığımız halde evimizin kirasını ödemekte bile zorlanıyoruz. Yüzde 20 peşinat ve 60 ay vade ile kolay bir şekilde arsamızı alırsak geriye evi yapmak kalıyor. Kaçırılmayacak çok güzel bir fırsat olduğu için arsamızı alıp evimizi yapmak istiyoruz. Ev almayı değil arsa almayı istedim çünkü arsa almak bize hayalimizdeki evi yapma fırsatı veriyor. Şehirleşmiş hayattan uzaklaşıp artık biraz daha rahat ve huzurlu bir hayat yaşamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

TOKİ 27 ilde açık artırma ile arsa satacak
FOTOĞRAF 6
Title
TOKİ, İstanbul, Ankara ve İzmirin de aralarında olduğu 27 ilde bulunan çeşitli özelliklerdeki 349 arsayı açık artırmayla satışa çıkardı.
Title
TOKİden alınan bilgiye göre, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hakkari, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Muğla, Samsun, Sivas, Şanlıurfa ve Uşakta bulunan, toplam muhammen bedeli 6 milyar 38 milyon 251 bin 311 lira olan yaklaşık 2 milyon 265 bin 980 metrekare büyüklüğündeki 349 arsa satılacak.
Title
Açık artırma, 29 Haziran Çarşamba 10.30 ve 30 Haziran Perşembe 10.30 saatlerinde iki ayrı oturum halinde Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul hizmet binasında gerçekleştirilecek. İstekliler, www.emlakmuzayede.com.tr adresi üzerinden teklif verebilecek.
Title
29 Haziranda İstanbul, Balıkesir, Kocaeli, Antalya, Aydın, Denizli, Muğla, İzmir ve Uşaktaki arsaların, 30 Haziranda ise Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Ankara, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hakkari, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Samsun, Sivas ve Şanlıurfada bulunan arsaların satışı yapılacak.
Title
Satışa sunulan arsalar arasında, Adanada konut ve ticaret, Ankara Etimesgutta konut, özel sağlık tesisi, Sincanda konut, Antalyada gelişme konut alanları, Diyarbakırda konut, ticaret, özel sağlık tesisi alanları da bulunuyor. İzmirde satışa sunulan arsalar arasında da konut, ticaret, sanayi ve depolama alanının yanı sıra gemi söküm alanı ile akaryakıt istasyon alanları yer alıyor.
Title
KDVden muaf şekilde satılacakAlıcılar, konut, ticaret, sanayi, sanayi tesisi ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara peşin veya yüzde 25, yüzde 40 peşinatlar ve 36 ay vadeyle sahip olabilecek. Ayrıca arsalar KDVden muaf şekilde satılacak.Satışa ilişkin detaylı bilgiye, www.toki.gov.tr ile www.emlakmuzayede.com.tr internet adresinden ve (212) 608 15 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek.
TOKİ 27 ilde açık artırma ile arsa satacak
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İstanbul, Ankara ve İzmir'in de aralarında olduğu 27 ilde bulunan çeşitli özelliklerdeki 349 arsayı açık artırmayla satışa çıkardı.

TOKİ 250 bin konut kura çekimi ne zaman? İşte kuralı satış projeleri kura sonucu sorgulama e-Devlet ekranı
ÖZGÜN
TOKİ 250 bin konut kura çekimi ne zaman? İşte kuralı satış projeleri kura sonucu sorgulama e-Devlet ekranı

İran-Türkiye Doğal Gaz Boru Hattı bakıma giriyor: Sekiz gün gaz akışı duracak
EKONOMİ
İran-Türkiye Doğal Gaz Boru Hattı bakıma giriyor: Sekiz gün gaz akışı duracak

Tüketici kanununda önemli değişiklik: Ön ödemeli devre tatil satışına hapis cezası geliyor
EKONOMİ
Tüketici kanununda önemli değişiklik: Ön ödemeli devre tatil satışına hapis cezası geliyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.