EkonomiTurizm devi Türkiyede

Turizm devi Türkiye’de

İstanbul Bayrampaşa’da inşa edilen Golden Tulip Otel açıldı. Mes-Birlik Otelcilik işbirliğiyle inşa edilen otel dünya devi Golden Tulip’in Türkiye’deki ilk yatırımı.

Haber MerkeziYeni Şafak
Bayrampaşa’da inşa edilen Golden Tulip Hotel törenle açıldı.
Bayrampaşa’da inşa edilen Golden Tulip Hotel törenle açıldı.

Mes-Birlik Otelcilik çatısı altında İstanbul Bayrampaşa’da inşa edilen Golden Tulip Hotel törenle açıldı. Dünya Turizm devi Golden Tulip’in Türkiye’deki ilk yatırımı olması nedeniyle büyük ilgi gören açılışa Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, AK Parti Genel Merkez Dışilişkiler Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Bayrampaşa Kaymakamı Hasan Gözen, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ile çok sayıda davetli katıldı.

KIVANÇ DUYUYORUZ

İstanbul’un dünyanın en gözde şehirlerinden biri olduğunu anlatan Golden Tulip Bayrampaşa Genel Müdürü Uğur Ofluoğlu, “İstanbul burada yaşamayanların gözünde mutlaka görülmesi gereken bir şehir olarak öne çıkıyor. Otel yatırımlarının daha da çoğalması taleplere eksiksiz hizmet verebilmek için yatırımcıların çalışmalarını sürdürmesi gerekiyor” dedi. Golden Tulip’in otel zincirinin en değerli halkasıdan biri olarak hayatımıza girdiğini söyleyen Ofluoğlu, “Otelimiz İstanbul’un en çok tercih edilen otellerinden biri olmaya adaydır. Toplantı ve organizasyonlar için elverişli salonlarıyla ön plana çıkacak. Merkezi bir yerde olması iş amacıyla gelen kişilere de avantaj sağlayacaktır. Türk turizminin hizmetine sunduğumuz için kıvanç duyuyoruz” diye konuştu.

Açılışa Albayrak Grubu Yönetim Başkanı Ahmet Albayrak'ın da aralarında olduğu çok sayıda davetli katıldı.

İLK İÇKİSİZ OTEL KONSEPTİ

Törende konuşan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner yaptı. Birlik ve beraberlik içinde açılışın gerçekleştirilmesinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu vurgulayan Aydıner, İstanbul’da olmayan ilk içkisiz 5 yıldızlı otelin Bayrampaşa’da açıldığını anlattı. AK Parti Genel Merkez Dışilişkiler Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge de “Yemek yenecek yerlerimiz yokken şimdi beş yıldızlı otellerimiz var. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul turizmin, kültürün şehri diyordu, bu şehre böyle oteller lazım. İçkisiz bir oteli Bayrampaşa’ya kazandırdılar. Bunun ötesinde bir o kadar da istihdama hizmet ediyorlar. Mutluluk verici” şeklinde konuştu.

  • Tam bir şehir oteli
  • Golden Tulip Bayrampaşa, 10’u suit, 159’u standart olmak üzere 169 oda var. Tam bir şehir oteli olan Golden Tulip Bayrampaşa, lüks bir iç dizayn ve mima risiyle dikkat çekiyor. Çeşitli ölçekler de 3 toplantı salonunun yanı sıra 400 kişilik bir organizasyona cevap verecek bir balo salonu da otele ayrıcalık katan özellikler arasında bulunuyor. Bunun yanında dünya standartlarındaki SPA merkezi de misafirlerini bekliyor.
ÖNERİLEN VİDEOLAR
Filistinli küçük Ziyad'dan liderlere 'Erdoğan' çağrısı
3 yaşındaki Filistinli YouTuber Ziyad, dünya liderlerine seslendi: “Kudüs'ü satmayan, Filistin'in yanında duran tek lider, Recep Tayyip Erdoğan. Devlet yöneticiliğini ondan öğrenin"
Afrikalı miniklerin 'Zeytin Dalı' duası
Afrikalı çocuklar ellerindeki Türk bayrağıyla Zeytin Dalı Operasyonu için Türkiye'ye dua etti.
Tanklarımız sloganlar eşliğinde Afrin'e ilerliyor
Zeytin Dalı Harekatı'nın ikinci gününde Türk tankları, sınırın sıfır noktasına sevk edildi. Hatay sınırında vatandaşların sevgi gösterileri ile karşılanan Mehmetçikler tezahüratlar eşliğinde sınıra hareket etti. Mehmetçik de kendilerine sevgi gösterisinde bulunan halkı selamladı.
Mete Yarar ile Afrin Operasyonunun şifreleri
Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar'ın anlatımıyla bütün cepheleriyle Afrin operasyonunun şifreleri...
Bu kez Erdoğan salonu alkışladı
Kütahya'da partisinin il kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan salondaki vatandaşları alkışladı.
Metalleri oyun hamuru gibi büküyor
Mobibieger isimli bu hidrolik makine metallere adeta oyun hamuru gibi şekil veriyor.
Emekliler dikkat! Son 10 gün
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından, kamuda 30 yılın üstünde hizmeti olan 233 bin emekliye toplam 1 milyar liradan fazla ödeme yapıldı. Yaklaşık 450 bin emekliyi ilgilendiren imkandan yararlanmak isteyenlerin 29 Ocak'a kadar başvurmaları gerekiyor.
Sıfır rakamını ilk o kullandı: El Harizmi
Cebirin temelini atan ve geliştiren, 'X' bilinmeyenini ilk kullanan Müslüman Alim El Harizmi'nin hayatını bu haftaki Bilime Yön Veren Müslüman Alimler serimizde ele aldık.
İsrail zindanından acı bir çığlık: İsra Ceabis
İşgal altındaki Doğu Kudüs'te yaklaşık iki yıl önce otomobilindeki tüpün patlaması sonucu vücudunun yüzde 60'ı yanan, ancak olayda yakındaki bir İsrail askerinin de yaralanması nedeniyle 11 yıl hapis cezasına çarptırılan Filistinli tutuklu İsra Ceabis yazdığı mektubunda, özel bakım ve tıbbi yardıma muhtaç olmasına rağmen İsrail makamlarınca ihmal edildiğini bildirdi.Nas ve Kevser Surelerini Filistinli Yusuf’tan dinleyelim
Filistinli minik Yusuf'un, Mescid-i Aksa'nın avlusunda Nas ve Kevser Surelerini okuduğu anlar izleyenleri gülümsetti.
PKK'nın korkulu rüyası mavi bereliler sınırda
Türk Silahlı Kuvvetlerinde, karargahlara verilen emir kapsamında sınır birlikleri, olası Afrin operasyonuna yönelik en üst hazırlık seviyesine getirildi. Afrin ve Münbiç'i terörden süpürme harekatına katılacak komandolar uçaklarla Hatay'a sevk ediliyor. Bölgeye sevk edilen birlikler arasında TSK'nın gözde birliklerinden Kayseri Hava İndirme Tugayı ile Kırklareli 55. Mekanize Piyade Tugayı var.
Afrin’e süpürme harekâtı
ABD'nin PYD-YPG ile Suriye'de oluşturmaya çalıştığı terör koridorunun en önemli merkezlerinden Afrin, Türkiye'nin operasyon menzilinde. Türkiye, Fırat Kalkanı ardından kritik bir müdahaleye daha hazırlanıyor. Türkiye'nin operasyona hazırlandığı Afrin'in önemi nedir ve operasyonun nasıl gerçekleşecek?


Öğrenme güçlüğü çekti milyar dolarlar kazandı
67 yıllık hayatına birçok başarıyı sığdıran Richard Branson'a disleksi 5.1 milyar dolar kazandırdı. Branson'ın hayatını Dönüm Noktası'nda ele aldık...


Bu makine şeritleri kendi kendine boyuyor
Şerit boyama makinesi üreten Stim firmasının Kontur 700 isimli modeli herhangi bir sürücüye ihtiyaç duymadan şeritleri boyuyor.
Bunu Gördünüz Mü? Böyle duran top organizasyonu görülmedi
Dünyanın en saçma duran top organizasyonu, Dortmund'lu yıldızın oğlunu ağlatması ve daha fazlası... Tuğçe'nin sunumuyla 'Bunu Gördünüz Mü?'


Katar Şeyhi esir alındı!
Haziran ayından bu yana Katar'a karşı büyük bir ambargo başlayan Arap ülkelerinin arasında bulunan Birleşik Arap Emirlikleri, Katar'daki kraliyet ailesinden Şeyh Abdullah El-Sani'yi esir aldı. El-Sani yayınladığı videoda, başına bir iş gelirse sorumlusunun Abudabi Veliahtı olduğunu söyledi.
ABD’li uzman: Dünyanın yeni katilleri biziz
ABD'li medya uzmanı ve aktivist Jerry Day, Amerika'nın özellikle Ortadoğu ülkelerine yaptığı müdahalesine ve bu müdahalelerin hiçbir yasal gerekçeye dayanmadığına dikkat çekerek, ''ABD, uluslararası tüm anlaşmaları ihlal etti, Müslüman ülkeleri bombaladı, insanları öldürdü. Bu yüzden gittikçe yalnızlaştı. Bir gün sonumuz, İkinci Dünya savaşı sonrası Almanlar gibi olacak. Dünyanın yeni katilleri biziz'' şeklinde konuştu.
Filistinli çocuktan en samimi ‘İsrail’ boykotu
Kudüs'te yaşayan Filistinli küçük bir çocuk, markette alışveriş yaparken babasının şaşırtmacasına rağmen İsrail üretimi ürünleri almıyor. İsrail ürünlerini boykot eden sevimli çocuk, “Hayır o İsrail malı” diyerek diğer ürünü alıyor.
'Sakallı olduğu için' saldırıya uğradı!
Kolombiyalı bir adamın 'sakallı olduğu için' hakaret ve saldırıya uğraması, ABD'de yükselen İslamofobiyi gözler önüne serdi.

Kritik yıl 2019 öncesi milli adım
Cumhurbaşkanlığı sistemi Türk siyasetini yeniden şekillendiriyor. Bunun ilk işareti de AK Parti ile MHP arasındaki 'Milli İttifak' görüşmeleri oldu.