Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Ajandasından saldırı planları çıktı

Ajandasından saldırı planları çıktı

Diyarbakır’da ölü ele geçirilen ‘Dr. Amara’ kod adlı terörist Müzeyyen Aydınlı’nın üzerindeki not defterinden saldırı planları çıktı. Harekete geçen İstanbul polisi, kamu kurumlarının fotoğraflarını çeken 8 şüpheliyi yakaladı. Teröristlerin İstanbul Adalet Sarayı, Yavuz Selim Polis Merkezi, Tuzla Piyade Okulu ve Bayrampaşa Çevik Kuvvet çevresinde keşif yaptıkları belirlendi.

Şahin Şen Yeni Şafak
​Ajandasından saldırı planları çıktı
SİHA ile etkisiz hale getirilen ‘Dr. Amara’ kod adlı terörist Aydınlı’nın üzerinden çıkan not defterindeki bilgilerle terör örgütü PKK’nın kanlı planı çökertildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri terör örgütü PKK’nın İstanbul’da saldırı düzenlemek istediği kamu kurum ve kuruluşlarının fotoğraflarını çeken 8 şüpheliyi yakaladı. İstanbul polisini PKK adına çalışan 8 şüpheliye götüren olay Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 3 Ekim 2020’de SİHA’lar tarafından etkisiz hale getirilen ‘Amara’ kod adlı teröristin üzerinden çıkan not defteri oldu. İçişleri Bakanlığı’nın terörden arananlar listesinde kırmızı kategoride 10 milyon lira ödülle aranan, PKK’nın sözde orta saha Amed Eyaleti Özel Güç Sorumlusu Dr. Amara kod adlı Müzeyyen Aydınlı’nın üzerinden kentlerde yaşayan işbirlikçilerin bilgileri çıktı.

Teröristlerin İHA ve SİHA korkusu: Saklanmak için özel başlık kullandıkları ortaya çıktı
FOTOĞRAF 4
Title
Muş Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı’nın istihbari çalışmaları sonucunda, Muş merkez Kayalısu köyü Koopezer tepe ve Erencuk sırtları bölgesinde 23 Mart 2021 tarihinde Eren- 4 Operasyonu icra edildiği bildirildi.
Title
Operasyonda, 1 sığınak ve 1 depo içerisinde; 27 fişek, 1 mayın, 1 6 voltluk akü, 1 İHA ve SİHA’dan korunma amaçlı metal kamuflaj başlık ile muhtelif miktarda yaşam malzemesi ele geçirildiği belirtildi.
Title
Yaşam malzemeleri imha edilirken, sığınak ise kullanılamaz hale getirildi.
Title
Teröristlerin İHA ve SİHA'lardan korunmaya çalıştıkları metal başlık ele geçirildi
Teröristlerin İHA ve SİHA korkusu: Saklanmak için özel başlık kullandıkları ortaya çıktı
Muş'ta terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi. 'Eren- 4' Operasyonu kapsamında ele geçirilen malzemeler içerisinde PKK'lı teröristlerin İHA ve SİHA'lardan korunmak amacıyla metal başlık kullandıkları da ortaya çıktı.

  • Terörist Amara’nın sığınağında jelikan adı verilen bidonlar içerisinde harici hard disk ve USB hafıza kartları ele geçirildi. Bu disk ve hafıza kartlarının içerisinden PKK’nın saldırı planları ve krokilerinin olduğu bir arşiv çıktı. Arşiv üzerinde titizlikle uzun bir inceleme yapan ekipler, terör örgütü PKK’nın İstanbul’da saldırı planladığını tespit etti. Arşivden çıkan belgelerde İstanbul Adalet Sarayı, Yavuz Selim Polis Merkezi, Tuzla Piyade Okulu ve Bayrampaşa Çevik Kuvvet Yerleşkesi’nin farklı açılardan çekilmiş bir çok fotoğrafı bulundu.

Gara'da paramotor ile kaçmaya çalıştıkları anlaşılan 3 PKK’lı terörist SİHA’larla etkisiz hale getirildi
GÜNDEM
Gara'da paramotor ile kaçmaya çalıştıkları anlaşılan 3 PKK’lı terörist SİHA’larla etkisiz hale getirildi

KEŞİF YAPMIŞLAR

Fotoğrafların ele geçirilmesinin ardından Amara kod adlı teröristin not defterinden çıkan isimler üzerinde araştırma yapan ekipler, teröristle bağlantılı işbirlikçilere ulaştı. İstanbul TEM ekipleri Diyarbakır’dan gelen bilgiler üzerine harekete geçti ve teröristle bağlantısını tespit ettiği şüphelileri izlemeye aldı. Şüphelilerin terörist Aydınlı’nın öldürülmesinden sonra sözde intikam almak için daha önceden fotoğraflarını çektikleri İstanbul Adalet Sarayı, Yavuz Selim Polis Merkezi, Tuzla Piyade Okulu ve Bayrampaşa Çevik Kuvvet Yerleşkesi etrafında keşif ve konumlandırma yaptığı tespit edildi.

PKK'nın orman yakma talimatını veren yöneticisi SİHA ile öldürüldü
OYNAT 00:56
PKK'nın orman yakma talimatını veren yöneticisi SİHA ile öldürüldü
Hatay'ın Belen, İskenderun ve Arsuz ilçeleri ile bazı illerde geçen yıl terör örgütü PKK/YPG unsurlarınca çıkarılan orman yangınların talimatını veren 'Demhat Sperti' kod adlı terörist Mesut Taşkın, MİT tarafından geçen yıl 20 Ekim'de gerçekleştirilen operasyonla etkisiz hale getirildi.

Taşkın'ın yanında örgüt mensubu da operasyonda vuruldu. İki teröristin etkisiz hale getirildiği operasyon, SİHA tarafından saniye saniye kaydedildi.

Taşkın'ın etkisiz hale getirilmesi ile PKK'nın yurt içine yönelik patlayıcı ve kadro aktarımına büyük darbe vuruldu.

BİLGİLERİ LİCE’YE GÖNDERMİŞLER

  • Şüphelilere yönelik ilk operasyonu teröristin öldürülmesinden 25 gün sonra 28 Ekim 2020’de düzenleyen İstanbul polisi, şüphelilerle bağlantılı işbirlikçileri yakalamak için İstanbul’daki kamu kurum ve kuruluşlarının fotoğraflarını çeken 8 şüpheliyi yakalamak için 6 Nisan günü 5 ilçede operasyon düzenledi. Yakalanan şüphelilerin örgüt talimatıyla saldırı düzenlenebilecek yerlerin farklı açılardan fotoğraflarını çektikleri, krokiler hazırladıkları ve bu bilgileri de örgüt kuryeleri ile Lice kırsalına gönderdikleri belirlendi. Şüphelilerin sorgularının ardından İstanbul’da PKK adına çalışan işbirlikçilerin deşifre edileceği ve operasyonun büyüyeceği öğrenildi.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.