Gündem AK Partide 7 Olağan Büyük Kongre süreci hızlandı

AK Parti'de 7. Olağan Büyük Kongre süreci hızlandı

7. Olağan Büyük Kongre sürecinin devam ettiği AK Parti'de 934 ilçe ve 23 ilde kongreler yapıldı. İlçe kongrelerinin ocak sonuna kadar, il kongrelerinin ise şubatta tamamlanması planlanıyor.

Haber Merkezi AA
İl kongrelerinin şubat ayında tamamlanması hedefleniyor.
İl kongrelerinin şubat ayında tamamlanması hedefleniyor.

AK Parti Teşkilat Başkanlığı tarafından geçen yıl şubat ayında belde kongreleriyle başlatılan 7. Olağan Büyük Kongre süreci, il ve ilçe kongreleriyle sürüyor.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bir süre ara verilen kongrelere 11 Ocak'ta yeniden başlayan AK Parti'de il ve ilçe kongreleri, salgın tedbirlerine uyularak düzenleniyor. Kongrelere sadece il ve ilçe yönetimi ile delegeler katılıyor.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da bizzat veya çevrim içi katılımı ile 81 ilin 23'ünün kongresi tamamlandı.

Erdoğan AK Parti kongre sürecini başlattı: Merak edilen tanıtım filminin gizemi açığa çıktı
GÜNDEM
Erdoğan AK Parti kongre sürecini başlattı: Merak edilen tanıtım filminin gizemi açığa çıktı
  • Gelecek hafta 19 il kongresinin daha yapılması planlanıyor. Bu kongrelere Erdoğan'ın canlı bağlantıyla katılması bekleniyor. İl kongrelerinin şubat ayında tamamlanması hedefleniyor.

AK Parti'de bugüne kadar 934 ilçe kongresi yapılırken, bu ay içinde yapılacak 39 kongre ile ilçe kongrelerinin tamamlanması öngörülüyor.

Partinin 7. Olağan Büyük Kongresi'nin tarihi, il ve ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından belirlenecek.

Büyük kongre Mart 2021’de
GÜNDEM
Büyük kongre Mart 2021’de

''İnandığın Yolda Yürü''
OYNAT 00:00
''İnandığın Yolda Yürü''
Günlerdir televizyonlarda ve sosyal medyada izlediğimiz 'İnandığın Yolda Yürü' tanıtım filminin gizemi açığa çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendi seslendirdiği mektubu ile asıl film görücüye çıktı. AK Parti kadrolarının 7. Olağan Büyük Kongre'ye bu sloganla gittiği açıklandı.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.