Gündem AK Partili Özkaya PKKya tepki gösterirken HDP üzerine alındı

AK Parti'li Özkaya PKK'ya tepki gösterirken HDP üzerine alındı

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, TBMM'de Tahir Elçi'nin ölümüne ilişkin konuştu. Suikastı terör örgütü PKK'nın yaptığını söyleyen Özkaya'ya HDP sıralarından tepki geldi. Özkaya ise "HDP demedim PKK dedim. Niye konuşuyorsunuz?" ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​AK Partili Ali Özkaya PKKya tepki gösterirken HDP üzerine alındı
Ali Özkaya

TBMM'de HDP'nin "Tahir Elçi cinayetinin tüm boyutlarıyla araştırılması" ile ilgili araştırma önergesinin ön görüşmelerinin bugün yapılması önerisi görüşüldü.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, terör örgütü PKK'nın olay yerine giden Cumhuriyet savcısına bütün hendeklerden, çukurlardan ateş açtığını söyledi.

Zırhlı araçlarla bile keşif yapılamadığını anlatan Özkaya, "Bugün bu önergeyi verenlerin biri çıkıp neden 'Ey PKK terör örgütü tarihe, millete silah sıkıyorsunuz.' diyemiyor? Çünkü onların esirleri de o yüzden." diye konuştu.

Tahir Elçi'nin ölümünden kısa süre önce paylaştığı "Diyarbakır'ın simgelerinden Dört Ayaklı Minarenin ayaklarına silahlı suikast..." şeklindeki tweeti hatırlatan Özkaya, "Bu suikastı yapan kim? PKK terör örgütü. Camilere bomba atan kim? PKK terör örgütü. İnsanları katleden kim? PKK terör örgütü." ifadelerini kullandı.

SES HDP SIRALARINDAN YÜKSELDİ

  • Özkaya'nın PKK yandaşlarının bu konuda bir söz söylemediğini anımsatması üzerine ses HDP sıralarından yükseldi. Özkaya ise "Bak yine ses geldi. HDP demedim PKK dedim. Niye konuşuyorsunuz" diyerek tepki gösterdi.

AK Parti'li Özkaya PKK'ya tepki gösterirken HDP üzerine alındı
OYNAT 01:24
AK Parti'li Özkaya PKK'ya tepki gösterirken HDP üzerine alındı
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, TBMM'de Tahir Elçi'nin ölümüne ilişkin konuştu. Suikastı terör örgütü PKK'nın yaptığını söyleyen Özkaya'ya HDP sıralarından tepki geldi. Özkaya ise 'HDP demedim PKK dedim. Niye konuşuyorsunuz?' ifadelerini kullandı.

Öte yandan Özkaya, Tahir Elçi'nin öldürülmesine ilişkin davanın Diyarbakır 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesinde devam ettiğini hatırlatarak Anayasa gereğince devam eden davalarla ilgili Meclis'te de önerge verilemeyeceğine dikkati çekti.

HDP'li Sezai Temelli'den gençlere skandal çağrı: HDP'nin rektörü Öcalan'ı okuyun
GÜNDEM
HDP'li Sezai Temelli'den gençlere skandal çağrı: HDP'nin rektörü Öcalan'ı okuyun

PKK adına faaliyette bulunan HDP İl Başkanı tutuklandı
GÜNDEM
PKK adına faaliyette bulunan HDP İl Başkanı tutuklandı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.