|
Gündem

Akşener'den aylardır dikilerek maaş alan Boğaziçi akademisyenlerine destek

Partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, haftalardır dikilerek maaş alan Boğaziçi akademisyenlerine destek oldu. Üniversite yönetimi için 'ucube yönetim' ifadesinin kullanan Akşener, "Bu ahlaksızlığa itiraz eden tüm akademisyen ve öğrencilerin yanındayız" dedi.

10:50 . 30/11/2022 Çarşamba
Yeni Şafak
Meral Akşener, Boğaziçi akademisyenlerine destek oldu.

Meral Akşener, Boğaziçi akademisyenlerine destek oldu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Konuşmasında Boğaziçi Üniversitesi yönetimini hedef alan Akşener, üniversite yönetimi için 'ucube yönetim' ifadesini kullandı.

AKADEMİSYENLERİN PROTESTOSUNU DESTEKLEDİ

Akşener, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki akademisyenlerin, Melih Bulu'nun rektör olarak atanmasının ardından başlattığı protestoya destek verdi. 100 haftadır dikilerek maaş alan akademisyenlerin yanında olduklarını söyleyen Akşener, şu açıklamalarda bulundu:

"İki yılı aşkın süredir, maruz kaldıkları hukuksuzluk karşısında hakkını arayan, her gün, nöbetler tutarak, bu ahlaksızlığa itiraz eden, demokratik, özerk ve özgür bir üniversite hayalinden vazgeçmeyen, Boğaziçi Üniversite’mizin tüm akademisyenlerine ve öğrencilerine, her zaman yanlarında olduğumuzu, bir kez da söylemek istiyorum. Siz hiç merak etmeyin; yaşadığınız bu kabus bitecek"
#İYİ Parti Grup Toplantısı
#Meral Akşener
#Boğaziçi Üniversitesi
#akademisyen
2 ay önce
default-profile-img
Akşener'den aylardır dikilerek maaş alan Boğaziçi akademisyenlerine destek
Adaylığı engellenemez
Doğu Kudüs'te Sinagoga saldırı: Yedi kişi öldü
Dışişleri'nden Kudüs’teki sinagoga düzenlenen saldırıya kınama
Bakan Karaismailoğlu'ndan Honaz Tüneli'nde inceleme: 28 kilometrelik yol 14 kilometreye inecek
Burada senin işin yok. PKK'nın yanına git sen