Gündem Bingölde korkutan deprem

Bingöl’de korkutan deprem

Bingöl’de sabah saatlerinde paniğe yol açan bir deprem meydana geldi. Merkez üssü Karlıova ilçesi olan depremin büyüklüğünün ise 3.7 olduğu açıklandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Bingöl’de son dakika deprem haberi: Bingöl 3.4 büyüklüğünde deprem ile sarsıldı
Foto/arşiv

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye göre, saat 07.25 sıralarında merkez üstü Karlıova ilçesi olan 3.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Depremin yerin 7 kilometre derinliğinde olduğu belirtildi.

En yakın yerleşim yerinin Taşlıçay köyü olduğu deprem ilçe ve kent merkezinden hissedildi.

Elazığ’da 3.7 büyüklüğünde deprem
GÜNDEM
Elazığ’da 3.7 büyüklüğünde deprem

İzmir depremine kahve içerken yakalanmıştı: Sakinliğiyle dikkati çekti
FOTOĞRAF 13
Title
Ege Denizi'nde, Seferihisar ilçesi açıklarında 30 Ekim'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem, yıkıma neden oldu. Depremde büyük bölümü Bayraklı ilçesinde 17 bina yıkılırken, çok sayıda yapı hasar gördü. Depremde onlarca insan yaşamını yitirirken, çok sayıda kişi ise yaralandı. Seferihisar'dan Konak ilçesine kadar kentin birçok noktasında deprem, vatandaşların cep telefonlarıyla ya da güvenlik kameralarınca görüntülendi.
Title
Öte yandan, deprem anına ait yeni görüntüler de ortaya çıkmaya devam ediyor. İl merkezi Şair Eşref Bulvarı üzerinde 8 katlı binanın 5'inci katında yer alan bir reklam ajansının çalışanları da deprem korkusunu yaşadı. Firmanın güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde sarsıntının başladığı sırada ofis çalışanları korku ve panikle kapıya yöneliyor.
Title
Ajans sahibi Murat Akgün'ün soğukkanlılığı ise dikkat çekti. Masasından kalkıp yan odaya geçen Akgün, personele sakin olmaları gerektiğini söylüyor. Ardından sarsıntının geçmesini beklediği görülüyor. Sarsıntının sonuna doğru ise masasına dönen Akgün'ün soğukkanlılığını koruyarak, kahvesini içtiği görüntülere yansıyor.
Title
O anları anlatan Murat Akgün, Deprem hiç beklenmedik bir olay. İş arkadaşımla bir konu üzerinde konuşurken, deprem oldu. Bir anda sarsıldık. Herkes ne yapacağını şaşırdı. Çok sayıda kadın çalışanımız mevcut. İşveren olarak çalışanları sakinleştirici bir tavır takındım. Arkadaşlarıma sakin olmaları için telkinde bulundum dedi. Deprem anında kahve içtiği o anı da anlatan Akgün, Sonra döndüm, bilgisayarımı kapatayım, telefonumu alayım diye. Depremden az önce kahvem gelmişti. 5'inci kattayız panik yapmamız gerekiyor. Gerçi kahve bağımlılığımız da var. Görüntü tebessüm yarattı dedi.
Title
Ofis çalışanı grafik tasarımcısı Büşra Kıral, O an şoka girdim. Ne olduğunu anlamadım. Kendime gelince korktum. Murat Bey, yanımıza geldi. Sakinleştirdi bizi dedi.
Title
Title
Title
Title
Öte yandan bir diğer görüntüde, kuaför dükkanında vatandaşların korkuyla sokağa koşması yer aldı.
Title
Title
Title
Title
İzmir depremine kahve içerken yakalanmıştı: Sakinliğiyle dikkati çekti
İzmir'de yıkıma neden olan 6.6 büyüklüğündeki deprem anından yeni görüntüler ortaya çıktı. İlk görüntüde depreme bir reklam ajansının ofisinde yakalananlar korkuyla dışarı çıkarken, 43 yaşındaki firma sahibi Murat Akgün'ün hiç panik yapmaması ve Türk kahvesinin son yudumunu da içip, sakince dışarı çıkması dikkati çekti. Diğer görüntüde ise kuaför dükkanında vatandaşların korkuyla sokağa koşması yer aldı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.