Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan Aşı olmayanlara kısıtlamayı kabinede görüşeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aşı olmayanlara kısıtlamayı kabinede görüşeceğiz

Vaka sayıları her geçen gün artmaya devam ederken, konuya ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk kabine toplantısında yeni tedbirler alınıp alınmayacağını görüşeceklerini açıkladı. Erdoğan, aşı olmayanlara yönelik kısıtlamanın da ele alınacağını söyledi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aşı olmayanlara kısıtlamayı kabinede görüşeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Çamlıca Camii'nde cuma namazı kılmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

AŞISIZLARA KISITLAMA MASADA

Artan vakalara, yeni tedbirlere ve aşı olmayanlara kısıtlama getirilip getirilmeyeceğine sorulara yanıt veren Erdoğan, ilk kabine toplantısında aşısızlara kısıtlama ve yeni tedbirlerin ele alınacağını söyledi. Erdoğan, şöyle konuştu:

AŞI SIKINTISI YAŞANMIYOR

  • Değişik zamanlarda tedbirler açıkladık. Toplam yaklaşık 72 milyon doz aşı yapılmış durumda. Türkiye olarak aşı sıkıntısı yaşamadık. Solunum cihazına varıncaya kadar bütün bu makinaları üreten hale geldik. Hastane konusunda zaten sıkıntımız yok. Yapacağımız ilk kabine toplantısında durumu yeniden gözden geçireceğiz. Bayramdaki halkımızın yaşam tarzı durumu terse çevirdi. Önümüze gelen rakamlardan görüyoruz. Biz vatandaşımızı sıkıntı içine sokmak istemiyoruz. Tam aksine normal hayata nasıl döneriz, bunun gayretindeyiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yangını bile siyasete alet ediyorlar THK'da uçak yok
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yangını bile siyasete alet ediyorlar THK'da uçak yok
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.