Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan Bunlara göre CHPye oy vermeyen herkes militan

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlara göre CHP'ye oy vermeyen herkes militan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, vali ve kaymakamlara ‘militan’ sözlerini sert bir dille eleştiren Erdoğan, "Bu ara bir militan lafı tutturdular. Cumhurbaşkanı, Cumhur İttifakı, AK Parti, askerler, diplomatlar, valiler, memurların hepsi militan. İş adamları zaten militanın önde gideni. Bunlara göre CHP'ye oy vermeyenlerin hepsi militan. Bu ülkenin yargısı var. Kedilerine militan diyen bu zata bu hakarete maruz kalanların dava açma zamanı bence gelmiştir" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi AA
 Cumhurbaşkanı Erdoğan
Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, vali ve kaymakamlara ‘militan’ sözlerine ateş püskürdü. "Terör örgütü mensuplarına 'arkadaşlar' demek bunların meşrebinde militanlık değil." diyen Erdoğan şunları söyledi: "Bu ara bir militan lafı tutturdular. Cumhurbaşkanı, Cumhur İttifakı, AK Parti, askerler, diplomatlar, valiler, memurların hepsi militan. İş adamları zaten militanın önde gideni. Bunlara göre kendilerine oy vermeyen yüzde 75 militan. Bunlara göre CHP'ye oy vermeyen hiç kimse onur ve şeref sahibi değil. Peki kendileri ne? Terör örgütü mensuplarına 'arkadaşlar' demek bunların meşrebinde militanlık değil. Kendilerinden olmayanlara iftira atmak bunların meşrebinde şeref."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'ye: Biz bunlara ders veriyoruz ama bunlarda ders alacak kabiliyet yok
OYNAT 02:41
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'ye: Biz bunlara ders veriyoruz ama bunlarda ders alacak kabiliyet yok
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu SSK'nın başındayken, hastanelerin durumunu anlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Şu anda Okmeydanı Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi o zamanlar Okmeydanı SSK Hastanesi'ydi. O hastanede çok yakınlarımın çok ciddi sorunları vardı. Oradan yakınlarının ölülerini alamıyorlardı. Bay Kemal o zaman o SSK'nın başındaydı. Biz şimdi Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi ile ders veriyoruz ama bunlarda ders alacak kabiliyet yok' ifadelerini kullandı.


AK Parti Sözcüsü Çelik’ten CHP'ye 'militan' tepkisi: Faşistin ta kendisidir
GÜNDEM
AK Parti Sözcüsü Çelik’ten CHP'ye 'militan' tepkisi: Faşistin ta kendisidir

"Herkes dava açsın"

Kendilerine militan dinen herkesi CHP'ye ve Kılıçdaroğlu'na dava açmaya davet eden Erdoğan, "Bu ülkenin yargısı var. Kedilerine militan diyen bu zata bu hakarete maruz kalanların dava açma zamanı bence gelmiştir." ifadelerini kullandı.

Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'nun sözlerine sert tepki: Valiye 'militan' diyen faşistin ta kendisidir
OYNAT 01:18
Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'nun sözlerine sert tepki: Valiye 'militan' diyen faşistin ta kendisidir
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası gündeme dair açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısında, valilere yönelik hakaretlerine tepki gösteren Çelik, 'Kılıçdaroğlu, Türkiye'deki valilerimize, kaymakamlarımıza 'militan' diyerek büyük skandallara imza atmaya devam etti. Devletin valisine, kaymakamına, yargı mensubuna 'militan' diyenler faşistin ta kendisidir, bu nazi ağzıyla konuşmayı bırakmaları lazım' dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan valilere hakaret: Hepiniz militansınız dava açmazsanız namertsiniz
OYNAT 00:41
Kılıçdaroğlu'ndan valilere hakaret: Hepiniz militansınız dava açmazsanız namertsiniz
CHP'li Berhan Şimşek'in 'Vali militan, kaymakam militan...' ifadeleri nedeniyle İçişleri Bakanlığı'nın suç duyurusunda bulunmasına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tepki gösterdi. Valilere hakaret eden Kılıçdaroğlu, 'Hepiniz militansınız, dava açmazsanız namertsiniz' diye konuştu.

Militan
GÜNDEM
Militan
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.