Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kampanyanın startını Sakaryadan verdi Seçime kadar 81 ilde kesintisiz devam edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kampanyanın startını Sakarya'dan verdi: Seçime kadar 81 ilde kesintisiz devam edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum AK Parti’ye" kampanyasının startını Sakarya'da verdi. 2023 seçimlerinde 6 milyon gencin ilk kez oy kullanacağına vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seçime kadar kesintisiz devam edecek bir kampanya ile 81 vilayetimizin tamamındaki gençlerimize yönelik büyük bir gönül seferberliğine çıkıyoruz." ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kampanyanın startını Sakaryadan verdi: Seçime kadar 81 ilde kesintisiz devam edecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir dizi program için Sakarya’ya geldi. İlk olarak Sakarya Acil Durum Hastanesi, Büyükşehir Yatırımları ve eğitim yatırımları ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreni için Adapazarı Demokrasi Meydanı’na gelen Erdoğan, programın ardından Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonrasında ise Serdivan Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen ‘İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum AK Parti Gençlik Buluşması’na katıldı.

“8 ay sonra birilerini seçimde inanıyorum ki siz deli edeceksiniz”

Programda gençlere seslenen Erdoğan, “Sakarya’da siz gençlerimizle bir araya gelmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Sakarya’ya 3 milyar 797 milyon lira olan eser, hizmet ve projeyi şehrimize kazandırmanın gururunu yaşadık. 2023’e doğru giderken Sakarya’daki ebedi kardeşliği bir kez daha yeniledik. Genç bir kız kardeşim diyor ki; 4 yıldır seçim görmedik delileniyoruz, 8 ay sonra birilerini seçimde inanıyorum ki siz deli edeceksiniz. Çünkü onlar gençlik nedir bilmiyorlar, gençlik burada. Salonlara sığmayan şu muazzam coşkunuz için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Gençler sadece son bir buçuk senede ülkemizin dört bir yanında 25 gençlik buluşması yaptık. Bunların bir kısmını Ankara’da, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Millet Kütüphanesi’nde gerçekleştirdik. Şehir ziyaretlerimizde gençlerimizle bir araya gelmeye özel önem veriyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kampanyayı duyurdu: İlk oyum Erdoğan'a ilk oyum AK Parti'ye
OYNAT 00:59
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kampanyayı duyurdu: İlk oyum Erdoğan'a ilk oyum AK Parti'ye
Sakarya'da gençlik buluşmasında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan '2023 seçimlerinde 6 milyon gencimiz ilk defa sandığa gidecek. Özgür iradeleriyle oy kullanacak. Bugün burada genel merkezimizin yürüteceği bir kampanya başlatıyoruz. Adını “İlk Oyum Erdoğan'a, İlk Oyum AK Parti'ye olarak belirlediğimiz kampanyamızın başlangıç yeri burasıdır. Bu salondur' şeklinde konuştu.

“Kimsenin sizi yalan yanlış bilgi ve boş vaatlerle yönlendirmesine izin vermeyin”

‘İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum AK Parti’ye olarak belirledikleri kampanyayı Sakarya’dan başlattıklarını duyuran Erdoğan, “Bugün burada Genel Merkezimizin yürüteceği bir kampanya başlatıyoruz. Adını ‘İlk Oyum Erdoğan’a, İlk AK Parti’ye’ olarak belirlediğimiz kampanyamızın başlangıç yeri işte burasıdır, bu salondur. Verdiğiniz oylarla ülkeyi 5 yıl boyunca yönetecek Cumhurbaşkanını, Meclis’te sizleri 5 yıl boyunca temsil edecek milletvekillerini belirleyeceksiniz. Sandığa attığınız oy pusulasındaki tercihinizde, kendi geleceğinizi şekillendireceksiniz. Hiç şüphesiz sizin umutlarınızı, hayallerinizi, geleceğinizi istismar etmek için birileri ellerinden gelen her şeyi yapacaktır. Gençleri kendi kısır siyasetleri için çantada keklik görenlere, en güzel cevabı siz vereceksiniz. Bu cevapta, sandıkta tercihinizi Türkiye’miz için kimin ne yaptığını, hangi mücadeleyi verdiğini, hangi kazanımlarını sağladığını bilerek yapmanız olacaktır. Seçim günü yapacağınız işlem belki kısadır ama uzun vadeli sonuçlar doğuracak öneme sahiptir. Oyunuza, yani iradenize, geleceğinize sahip çıkmanızı istiyorum. Hiç kimsenin sizi yalan yanlış bilgiler ve boş vaatlerle yönlendirmesine izin vermeyin. Fikri özgürlüğünüze sahip çıktığınız müddetçe kimse sizi yanıltamaz, kandıramaz, yanlış yönlendiremez. Eğer sizi ben yanıltmaya çalışırsam bana da aynı tavrı gösterin. Benim karşımda da özgürlüğünüzden asla taviz vermeyin. Türkiye’nin geleceği; zihni ve bedeni esir edilmişlere değil, ancak fikri, vicdanı hür, ufku açık gençlere emanet edebiliriz. Gençlik kollarımızın ilk oyum kampanyası siz gençlerimize sadece kuru kuruya sandığa gitmeyi değil, orada kendi geleceğinizi inşa etmek için gereken fikri donanımı da kazandırmayı hedefliyor. Bu anlayışla seçime kadar kesintisiz bir şekilde devam edecek kampanyayla 81 vilayetimizin tamamındaki gençlerimize yönelik büyük bir gönül seferberliğine çıkıyoruz” diye konuştu.

“Gençlerin sandığa gitme oranı arttıkça AK Parti’nin oyu arttı”

Erdoğan, “Bu bayrak yarışında sizlerin arasından çıkacak; siyaset, bürokrasi, bilim, kültür, sanat, girişimci gençlerimize devredene kadar durmadan, gece-gündüz çalışmayı sürdüreceğiz. Sizden gerçek anlamda 1950’de başlayan çok partili siyasi hayata geçişin üzerinden 73 yıl geçtikten sonra sandığa gidecek en büyük gençlik grubusunuz. AK Parti 2002 seçimlerinde nüfusu 65 milyon olan Türkiye’de 10 milyon 808 bin oy alarak gelmiştir. Nüfusu yüzde 26 artan Türkiye’de biz oyumuzu arttırdık. Bu artışı gençlerimize borçluyuz. CHP gençlere güvenmiyordu, 25 yaş meclisi çoluk çocuğa mı bırakacağız ifadelerini kullanıyorlardı. Biz dedik ki İstanbul’un fethini gerçekleştiren genç 18 yaşındaydı, biz o ecdadın torunlarıyız, biz gençliğimize güveniyor ve inanıyoruz. Gençlerin sandığa gitme oranı arttıkça AK Parti’nin oyu arttı. İnşallah 2023 seçimlerinin yapıldığı günde yine gençlerimizle omuz omuza yol yürüyeceğiz” şeklinde konuştu.

“Gençlerimizin yakasından düşün, gözlerini boyamaya çalışmayın”

TOKİ vasıtasıyla gençler için yapılan pozitif ayrımcılığın önüne geçebilmek için yalan ve iftiralara başvurulduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kısır siyasi görüşlerini, sapkınlıklarını ısrarla gençlerimizin tamamına teşmil etmeye çalışanlar boş durmuyor durmayacak. Bu salondan onlara sesleniyorum; gençlerimizi rahat bırakın, gençlerimizin yakasından düşün, gençlerimize yalan söylemeyin, gençlerimizin gözünü boyamaya çalışmayın. Bu ülkenin gençlerine sabah akşam karamsarlık aşılamaktan vazgeçin. Gençlerimizi modern çağın köleleri haline getiremeyeceksiniz. Buradan tekrar ediyorum; CHP’ye, 6’lı masanın etrafından bulunanlara siz değil miydiniz gençlerin seçme yaşını önce 25, sonra 18’e düşürmeye çalışırken bize karşı çıkanlar. Geleceğimiz ve özellikle gençlerimiz için yaptığımız her hizmetin önüne takoz olan siz değil miydiniz? Bu takoz siyasetinin son örneğini TOKİ vasıtasıyla başlattığımız kampanyamızda bir kez daha yaşıyoruz. Gençlerimize pozitif ayrımcılık yaptık. Amacımız hayata yeni başlayan gençlerimizin konut sorunlarını şimdiden çözmeye yardımcı olmak. Buna da karşı çıktılar, konut kampanyamıza kulp takmak için akıllara zarar nice yalan ve iftiralara başvurdular. Proje ve iş yapmak yerine günlerdir nefeslerini bizim projemize çamur atmak için harcıyorlar, ama biz hiçbirine kulak asmıyoruz. Siz kendinizi geliştirin, Allah’ın izniyle büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasının tamamlanmasının önüne bunların hiçbiri geçemeyecektir” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 203 projenin açılışını gerçekleştirdi: Bay Kemal sen bunlardan anlar mısın?
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan 203 projenin açılışını gerçekleştirdi: Bay Kemal sen bunlardan anlar mısın?

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Saldırıların amacı AK Parti'yi devirmek değil asıl amaç Türkiye'yi malum güç odaklarına tekrar bağımlı hale getirmek
OYNAT 00:48
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Saldırıların amacı AK Parti'yi devirmek değil asıl amaç Türkiye'yi malum güç odaklarına tekrar bağımlı hale getirmek
Sakarya'da toplu açılış töreninde konuşa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Ülkemizin son sekiz dokuz yıldır yaşadığı kesintisiz saldırının sebebi sadece AK Parti'yi sadece Cumhur İttifakı'nı sadece Tayyip Erdoğan'ı devirmek değildir. Asıl amaç Türkiye'yi malum güç odaklarına tekrar bağımlı hale getirmek' şeklinde konuştu.

OYNAT 00:59
"Bunlar her toplantıda bir sonraki toplantıyı kimin evinde yapacaklar onu konuşuyor başka bir şey yok"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya'da toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Malum altılı masa var. Bunlar her toplantıda bir sonraki toplantıyı kimin evinde yapacaklar onu konuşuyor. Başka bir şey yok. '

TTZA Kobra ve Ejder Yalçın performanslarıyla göz kamaştırdı
Ekonomi

TTZA Kobra ve Ejder Yalçın performanslarıyla göz kamaştırdı

Bilecik'in Söğüt ilçesinde 94 personele TTZA Kobra ve Ejder Yalçın aracı sürücü eğitimi kursu verildi. Dosta güven düşmana korku salan TTZA Kobra ve Ejder Yalçın araçları performanslarıyla göz doldurdu.
Uluslararası Af Örgütü Kanada: Çin destekli siber saldırıya uğradık
Dünya

Uluslararası Af Örgütü Kanada: Çin destekli siber saldırıya uğradık

Uluslararası Af Örgütü'nün Kanada şubesinden yapılan açıklamada, siber saldırıların ilkinin 5 Ekim'de tespit edildiği belirtildi. Adli soruşturmacıların ve siber güvenlik uzmanlarının olayı araştırmaya başladığı ifade edilen açıklamada, siber saldırı nedeniyle kurumun faaliyetlerinin yaklaşık 3 haftadır sekteye uğradığı vurgulandı. Açıklamada görüşlerine yer verilen Genel Sekreter Ketty Nivyabandi, sistemlerindeki aramalara bakıldığında bu saldırının özellikle sadece Çin ve Hong Kong ile bağlantılı olduğunu ve önde gelen birkaç Çinli aktivisti de hedef aldığını belirtti.
Bakan Akar: Türkiye ve Azerbaycan'a tehdit nereden gelirse tek yumruk oluruz
Gündem

Bakan Akar: Türkiye ve Azerbaycan'a tehdit nereden gelirse tek yumruk oluruz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov ile iki ordu komuta kademesi ‘Kardeş Yumruğu’ Azerbaycan-Türkiye Birleşik Müşterek Tatbikatı’nın ‘Seçkin Gözlemci Günü’nde’ takip etti. Açıklamalarda bulunan Bakan Akar, Türkiye ve Azerbaycan’a yönelik tehdit veya provokasyonun, nereden ve kimden gelirse gelsin her iki ülkeye yönelik olduğunu kabul edeceklerini belirterek, "Dostumuzu birlikte dost görür, düşmanımızı da yine birlikte düşman biliriz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.