Gündem Selahattin Demirtaşın terörist kardeşinin kitabı İBBye ait kitapçıda satışta

Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşinin kitabı İBB'ye ait kitapçıda satışta

Terör soruşturması kapsamında cezaevinde tutuklu bulunan HDP'li Selahattin Demirtaş'ın PKK'lı kardeşi Nurettin Demirtaş'ın yeni kitabı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait İstanbul Kitapçısı'nda satışa sunuldu. Söz konusu gelişmenin sosyal medyada yayılmasının ardından kitap, siteden kaldırıldı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Selahattin Demirtaşın terörist kardeşinin kitabı İBBye ait kitapçıda satışta | Nurettin Demirtaş kimdir?
Selahattin Demirtaş'ın PKK mensubu kardeşi Nurettin Demirtaş.

Terör soruşturması kapsamında "silahlı terör örgütü kurma ya da yönetme", "terör örgütü propagandası yapmak" ve "suçu ve suçluyu övme" gibi suçlardan tutuklu olan HDP'li Selahattin Demirtaş'ın PKK terör örgütü mensubu kardeşi Nurettin Demirtaş, "Onur Borcu" isimli bir kitap çıkardı.

Teröristin kitabı İBB'ye ait kitapçıda satışta

Örgütün yayın organlarında sık sık boy gösteren ve 6-8 Ekim olaylarının sorumluları arasında yer alan 'Şiar' kod adlı Demirtaş'ın kitabı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait İstanbul Kitapçısı'nda satışa sunuldu.

Tepkilerin ardından kitap satıştan kaldırıldı

İstanbul Kitapçısı, İBB'ye gelen yoğun tepkilerin ardından teröriste ait kitabı sitesinden kaldırdı.

Terörist Nurettin Demirtaş'tan hain çağrı: Halkı sokak eylemlerine davet etti
GÜNDEM
Terörist Nurettin Demirtaş'tan hain çağrı: Halkı sokak eylemlerine davet etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan izlettirdi: CHP'nin HDP ve PKK ile ilişkisi tek videoda
OYNAT 02:54
Cumhurbaşkanı Erdoğan izlettirdi: CHP'nin HDP ve PKK ile ilişkisi tek videoda
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun “Teröre karşı mücadele ettiler de karşı çıkan oldu mu? Mücadele edeceğiz yurt dışına gideceğiz dediler de karşı çıkan oldu mu?” sözlerine tepki gösterdi. “Sınır ötesi operasyonlar için yapamazsınız diyen siz değil misiniz?” diye soran Erdoğan, peşinden 'CHP ile HDP'nin nasıl yapışık ikize dönüştüğüne de gelin bir göz atalım' sözleriyle salona bir video izlettirdi.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.