GündemDev AVMde dolandırıcı şoku

İstanbul'da AVM tırnakçıları bir günde 4 mağazayı aynı yöntem ile dolandırdılar

Dev AVM'de dolandırıcı şoku!

İstanbul'da bir AVM'yi yoğun saatlerinde gözüne kestiren tırnakçılar bir günde 4 mağazayı aynı yöntemle dolandırarak kayıplara karıştılar. Ürünleri alan dolandırıcılar kasiyerin aklını karıştırarak vermedikleri paranın üstünü de alarak kaçtılar. Durum ise akşam kasa sayılınca kamera görüntülerinden ortaya çıktı.

Emrah YeşildumanYeni Şafak
İstanbul'da AVM'de tırnakçı şoku.
İstanbul'da AVM'de tırnakçı şoku.

İstanbul’un en büyük alışveriş merkezlerinden birinde aynı gün içerisinde 4 dolandırıcılık vakası yaşandı. AVM’nin yoğun saatlerini fırsat bilen dolandırıcılar gözüne kestirdikleri mağazalara girip tırnakçılık yöntemi ile akıllarını karıştırdıkları kasiyerlerden vermedikleri paraların üstünü alarak AVM’den ayrıldı. Gün sonunda kasalarından eksik çıkan mağaza sorumluları güvenlik kameralarına baktıklarında dolandırıldıklarını anladılar.

MÜŞTERİ KILIĞINDA GİTTİLER

Mağaza sahiplerini tedirgin eden olay 27 Ocak Pazar günü İstanbul’da yer alan bir AVM’de gerçekleşti. Hafta sonu 50 bin kişinin ziyaret ettiği AVM’deki yoğunluğu fırsat bilen dolandırıcılar aynı gün içerisinde gözüne kestirdikleri 4 farklı mağazaya müşteri kılığında gitti.

ÜRÜNLE BİRLİKTE VERMEDİKLERİ PARALARIN ÜSTÜNÜ DE ALDILAR

Mağazalardaki en uygun fiyatlı ürünü alarak kasalardaki en yoğun anları denk getiren dolandırıcılar tırnakçılık denilen yöntem ile vermedikleri paraların üstünü ve ürünleri alarak mağazadan ayrıldı.

KASADA AÇIK, KAMERADA İSE DOLANDIRICI ÇIKTI

Olay söz konusu mağazaların kasalarında açık çıkması üzerine ortaya çıktı. Gün sonunda yapılan satışlar ile kasadaki paranın uyuşmaması üzerine şüphelenen mağaza sorumluları kasalarda bulunan güvenlik kameralarına baktıkların da gerçek ortaya çıktı.

AVM YÖNETİMİNE İLETİLDİ

Güvenlik kameralarına takılan dolandırıcıların aldıkları ürün ile kasaya gelerek kasiyerle bir yandan konuşurken bir yandan da cebinden çıkarttıkları paralar ile oynayarak kasiyerin aklını karıştırdığı görülüyor.

Kasaya ucuz bir ürünle gelen tırnakçı kasiyerin aklını karıştırarak hem parayı hem de ürünü alarak gidiyor.

200 TL OYUNU!

Olayla ilgili konuşan mağaza sorumlusu yaşananları şu sözlerle anlattı; Mağazamıza özellikle yoğun saatlerde gelen şahıslar önce kasada tek kişi olup olmadığına dikkat ediyor. Daha sonra fiyatı uygun bir urun alıp 200 TL verip daha sonra cebinden biraz daha para çıkararak onu geri verin diyerek sanki uygun fiyatlı urunun tam tutarını verecekmiş gibi yapıyor ve daha sonra 200 TL’nin üzerini istiyor. Kasiyerin kafasını karıştırarak tırnakçılık denen yöntem ile dolandırıyorlar.

AVM DOĞRULADI

Olayı AVM yetkilileri de doğruladı. Yenisafak’a konuşan yetkili olayın olduğu gün kendilerine söz konusu mağazadan bilgi verildiğini ancak bilginin dolandırıcılar AVM’den çıktıktan sonra akşam gelmesinden kaynaklı müdahalede bulunamadıklarını kaydetti.

AVM tırnakçıları bir günde 4 mağazayı aynı yöntem ile dolandırdılar
OYNAT00:49
AVM tırnakçıları bir günde 4 mağazayı aynı yöntem ile dolandırdılar
İstanbul'un en büyük alışveriş merkezlerinden birinde aynı gün içerisinde 4 dolandırıcılık vakası yaşandı. AVM'nin yoğun saatlerini fırsat bilen dolandırıcılar gözüne kestirdikleri mağazalara girip tırnakçılık yöntemi ile akıllarını karıştırdıkları kasiyerlerden vermedikleri paraların üstünü alarak AVM'den ayrıldı. Gün sonunda kasalarından eksik çıkan mağaza sorumluları güvenlik kameralarına baktıklarında dolandırıldıklarını anladılar.


Bafetimbi Gomis gollerini ona armağan etti
Spor

Bafetimbi Gomis gollerini ona armağan etti

Galatasaray'ın Fransız yıldızı Bafetimbi Gomis, Bursaspor maçında hat-trick yapma başarısı gösterdi. Golcü futbolcu maçtan sonra karşılaşmanın topunu yanına alarak yayıncı kuruluşa röportaj verdi. Tecrübeli isim bu röportaj esnasında gollerini sürpriz bir isme armağan etti.
Younes Belhanda iki takım arkadaşını istemeden sakatladı
Spor

Younes Belhanda iki takım arkadaşını istemeden sakatladı

Galatasaray'ın Faslı yıldızı Younes Belhanda, Bursaspor'la oynadıkları mücadelede taraftarın takdirini alan bir performans ortaya koyarken talihsiz bir istatistiğe de imza attı. Başarılı oyuncu mücadelede hem Donk'un hem de Eren Derdiyok'un sakatlanmalarına neden oldu.
Sağlık Bakanlığından 'insanların acılarıyla dalga geçen çalışanlara' soruşturma
Hayat

Sağlık Bakanlığından 'insanların acılarıyla dalga geçen çalışanlara' soruşturma

Sağlık Bakanlığınca, 'İnsanların Acıları ile Dalga Geçen Sağlık Çalışanları' isimli videoyu sosyal medyadan paylaşan görevlilerle ilgili soruşturma açıldı.
Galatasaray'da Garry Rodrigues çılgınlığı
Spor

Galatasaray'da Garry Rodrigues çılgınlığı

Yeşil Burun Adaları Milli Takımı oyuncusu Garry Rodrigues, Galatasaray'daki performansıyla göz kamaştırıyor. Bursaspor maçının ilk yarısında 1 gol atan 1 de asist yapan futbolcu sosyal medyada gündem oldu.
Bakan açıkladı: Ödemeler saat 18:00'de başlıyor
Ekonomi

Bakan açıkladı: Ödemeler saat 18:00'de başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çiftçiler ile buluşmasında açıkladığı mazot ve gübre desteği ödemeleri bugün başlıyor. Saat 18:00'den sonra başlayacak ödemeler ile ortalama bir çiftçinin yıllık 30 bin TL olan mazot harcaması da 15 bin TL'ye kadar düşmüş olacak.