Gündem Erdoğan Boltonun muhatabı İbrahim Kalındır

Erdoğan: Bolton'un muhatabı İbrahim Kalın'dır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bolton'un muhatabı İbrahim Kalın'dır. Dolayısıyla İbrahim Kalın Bey kendisiyle görüşme yapacaktı. Biz eğer gerekli görürsek, böyle bir talebe biz de evet diyebilirdik. Ama İbrahim Kalın Bey, ondan sonra Genelkurmay Başkanımız, onlar görüşmeleri zaten yaptılar. Bizim tabii şu anda yoğun mesaimiz var. Böyle bir şeye şu anda gerek yok" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Cumhurbaşkanı Erdoğan: John Boltonun muhatabı İbrahim Kalın
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bolton'un (ABD Ulusal Güvenlik Konseyi Danışmanı John Bolton) zaten muhatabı İbrahim Kalın Bey. Dolayısıyla İbrahim Kalın Bey kendisiyle görüşme yapacaktı. Biz eğer gerekli görürsek böyle bir talebe biz de evet diyebilirdik. Ama İbrahim Kalın Bey, ondan sonra Genelkurmay Başkanımız, onlar görüşmeleri zaten yaptılar. Bizim tabii şu anda yoğun mesaimiz var. Böyle bir şeye şu anda gerek yok" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'ndan çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  • Bir gazetecinin, "Bolton gelmeden önce bazı mesajlar verdi. Bu da Türkiye'nin doğal olarak tepkisini çekti. Onunla bir görüşme öngörülüyor muydu, mesajları üzerine mi iptal oldu? Biraz netleştirebilir misiniz?" sorusu üzerine Erdoğan, "Bolton'un zaten muhatabı İbrahim Kalın Bey. Dolayısıyla İbrahim Kalın Bey kendisiyle görüşme yapacaktı. Biz eğer gerekli görürsek böyle bir talebe biz de evet diyebilirdik. Ama İbrahim Kalın Bey, ondan sonra Genelkurmay Başkanımız, onlar görüşmeleri zaten yaptılar. Bizim tabii şu anda yoğun mesaimiz var. Böyle bir şeye şu anda gerek yok" diye konuştu.
  • "Yani bir tepki olarak değerlendirmeyelim" denilmesi üzerine Erdoğan, "Gerek yok" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bolton'un sözlerine tepki gösterdiniz grup konuşmasında. Bugünkü görüşmelerde o söylemlerden bir değişiklik oldu mu? Size yansıyan bir bilgi var mı bu noktada?" sorusuna ise "Siz benim ne söylediğime bakın" karşılığını verdi.

Rusya'ya yapılması planlanan ziyarete ilişkin soru üzerine de Erdoğan, tarihin henüz kesinleşmediğini, karşı taraftan tarih beklendiğini dile getirdi.

Operasyon her an olabilir

  • "(Operasyon hazırlığımız tamamlandı) dediniz. Var mı yakın zamanda operasyon?" sorusunu ise Erdoğan, "Takip etmiyor musunuz? Bizim biliyorsunuz, bir zamanlar 'Ayşe tatile çıkmıştı', biz de bir gece ansızın gelebiliriz. Şu ana kadar hep öyle gitti" şeklinde cevapladı.
  • "ABD Başkanı Donald Trump ile yeni bir telefon görüşmesi öngörülüyor mu?" sorusuna karşılık Erdoğan, "Her an olabilir" dedi.

"Bir talepte bulunduk mu? Onun için mi her an olabileceğini söylüyorsunuz?" şeklindeki soru üzerine Erdoğan, "Her an olabilir diyorum. Şimdi bu ziyaretten sonra her an bir irtibata geçmek gerekebilir" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bolton'un muhatabı İbrahim Kalın'dır
OYNAT 00:37
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bolton'un muhatabı İbrahim Kalın'dır
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, “Bolton'ın muhatabı İbrahim Kalın bey. Kendisi görüşme yapacaktı. Biz eğer gerekli görürsek, böyle bir talebe 'evet' diyecektik. İbrahim Kalın bey, Genelkurmay Başkanı onlar görüşmeleri yaptılar” dedi.


Erdoğan: Bolton ciddi bir yanlış yapmıştır
GÜNDEM
Erdoğan: Bolton ciddi bir yanlış yapmıştır

ABD heyeti ile Ankara'daki görüşme sona erdi
GÜNDEM
ABD heyeti ile Ankara'daki görüşme sona erdi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.