GündemFETÖ elebaşını bu isimle kodlamışlar

Konya haber: FETÖ elebaşını 'üç yıldız'la kodlamışlar

FETÖ elebaşını bu isimle kodlamışlar

Konya'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan itirafçı pilot D.S, FETÖ elebaşı Gülen'in örgüt abileri tarafından 'üç yıldız' ismiyle kodlandığını anlattı.

Haber MerkeziAA
FETÖ elebaşı Fetullah Gülen
FETÖ elebaşı Fetullah Gülen

Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediğini belirterek itirafçı olan Pilot Üsteğmen D.S, öğrencilik yıllarında örgüt abilerince FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in "üç yıldız" ismiyle kodlandığını söyledi.

Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesinde ifade veren D.S, liselere giriş sınavlarına hazırlanırken okul bahçesinde tanıştığı C. isimli üniversite öğrencisiyle ders çalışma amacıyla örgüt evine gitmeye başladığını kaydetti.

Örgüt abisinin okul derslerinin gidişatıyla ilgili sorular sorduğunu ve zorlandığı derslerinde yardım edebileceğini söylediğini anlatan D.S, şöyle devam etti:

"Derslerime yardımcı omak için eve her zaman çekinmeden gelebileceğimi söyledi. Bunun üzerine C. isimli şahsın evine haftanın belirli günleri gidip 1-2 saat beraber ders çalışmaya başladım. Liselere Giriş Sınavı'na hazırlanırken dışı gazete kağıdıyla kaplı kitaplardan dini sohbet tarzı bir takım şeyler okuyor, kasetten vaaz tarzında sesler dinletiyordu. Bu kitap ve kasetin kime ait olduğunu sorduğumda, bu şahsın '3 yıldız' olduğunu, kim olduğunu liselere giriş sınavının bitmesine müteakip söyleyeceğini beyan etti."

  • İtirafçı D.S, 2004'te girdiği sınavda Heybeliada Deniz Lisesini kazandığını, kendisini tebrik eden C'nin kol saati hediye ettiğini dile getirerek, "Deniz Lisesini kazandığımda, '3 yıldız' isimli şahsın kim olduğunu hala merak edip etmediğimi sordu. Bana bu şahsın Fetullah Gülen olduğunu, kendisinin de bu şahsa ait cemaat mensubu olduğunu söyledi. Gülen cemaatinin, öğrencileri sınavlara herhangi bir karşılık beklemeden hazırlayarak hayır işlediğini belirterek, öğrencilik hayatıma kendisiyle irtibatı kesmeden devam etmemi istedi" diye konuştu.

"Kod isimlerimizle gruplara ayırdıklarını düşünüyorum"

Lisedeyken hafta sonları görüştüğü örgüt abisinin kendisine "Ömer" kod adını verdiğine işaret eden D.S, "Ben yine kendi ismimi kullanıyordum, fakat cemaat abilerinin kendi aralarında bizi kendi kod isimlerimizle gruplara ayırdıklarını düşünüyorum." dedi.

D.S, örgüt abisinin, buluşmaya giderken tedbirli davranmasını, ramazanda oruç tutmamasını, teyemmümle abdest alıp ima yoluyla namaz kılmasını istediğine dikkati çekerek, bu şekilde yapılan ibadetin geçerli olacağını anlattığını bildirdi.

"Şok Mangası" ve "Fırsat Eğitimi"ne tabi tutulmuş

Lise eğitimin ardından 2008'de Hava Harp Okulunda eğitime devam ettiğini belirten D.S, İzmir'deki pilotluk eğitimleri kapsamında, Öğrenci Seçme Uçuşu Eğitiminde ve İntibak Eğitimleri'nin verildiği dönemlerde, örgüt abileriyle görüşmelere gitmediği için zaman zaman "Şok Mangası" veya "Fırsat Eğitimi" adı altında diğer öğrencilerden farklı olarak eğitim haricinde uygulamalara maruz kaldığını vurguladı.

Bu tür uygulamaların, örgüt üyeleri tarafından genellikle son sınıf öğrencilerine yapıldığı bilgisini veren D.S, şunları kaydetti:

"Maruz kaldığım uygulamalar, eğitim adı altında bana uygulandı. Bu uygulamalardan tarafıma uygulanan yöntemlere örnek verecek olursam gece uykudan uyandırılma, eğitimden önce zorla su içirilerek kusturulma, herkes filo halinde eğitim alırken değişik tim adları adı altında fiziki eğitimlere tabi tutulma gibi bir çok örnek mevcuttur. Bu uygulamalara maruz kalan bazı tanımadığım adaylar kursu bırakmak zorunda kalmıştır."

D.S, ayrıca İzmir'de nişanlı olduğu dönemde örgüt abisi O'nun kendisine, FETÖ'nün bulduğu kişiyle evlenmesinin daha uygun düşeceğini ilettiğini, bu duruma "Bunca senelik kız arkadaşımı yarı yolda bırakamam" diyerek karşı çıktığını söyledi.

FETÖ askeri okul sınavlarını böyle kodlamış
GÜNDEM
FETÖ askeri okul sınavlarını böyle kodlamış

FETÖ sınav sorularını ülke ülke şifrelemiş
GÜNDEM
FETÖ sınav sorularını ülke ülke şifrelemiş

Şenol Güneş: Caner'e ceza vermem
Spor

Şenol Güneş: Caner'e ceza vermem

Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş düzenlenen basın toplantısında Bayern Münih karşısında alınan farklı mağlubiyetle ilgili üzüntüsünü dile getirdi. Tecrübeli çalıştırıcı karşılaşmada Caner Erkin'in oyundan çıkarken kendisine gösterdiği tepki hakkında ise TFF'yi hedef alan ifadeler kullandı.
Polis çocuğu öldüreni 'CSI' gibi çalışarak buldu
Gündem

Polis çocuğu öldüreni 'CSI' gibi çalışarak buldu

Adana'da 3 yaşındaki bir çocuğun yüksekten düşerek sokakta öldüğü ileri sürülünce polis, CSI NY (Olay Yeri Araştırma New York) dizisindeki olayı çözme tekniklerinin bir benzerini uygulayarak çocuğa bir kamyonetin çarpıp kaçtığını belirledi. Kamyonet şoförü yakalanarak gözaltına alındı.
'Sedyeye çıktığım anı hatırlamıyorum'
Gündem

'Sedyeye çıktığım anı hatırlamıyorum'

Bursa’da kalbinin altından bıçak yarasıyla hastaneye gelen kişiyi hayatta tutabilmek için çalışan Acil Tıp Uzmanı Dr. Hüseyin Yenice ameliyathaneye gidene kadar sedyenin üzerinde kalp masajı yaptı. Doktorun insan hayatı için gösterdiği bu çaba ise saniye saniye kameralara yansıdı.
21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?
Hayat

21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?

21 Şubat Çarşamba günü reyting sonuçları açıklandı. AB ve ABC1 gruplarında Diriliş Ertuğrul birinci olurken, Total'de birincilik yine Sen Anlat Karadeniz'in. Ayrıca ABC1'de yarım puanla ikinci olan Sen Anlat Karadeniz'in Diriliş Ertuğrul'u önümüzdeki hafta geçeceği konuşuluyor. İşte 21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları...
Cengiz Ünder yine attı
Spor

Cengiz Ünder yine attı

Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçında Roma deplasmanda Shakhtar ile karşılaştı. Milli gururumuz Cengiz Ünder, Roma'yı 1-0 öne geçiren golü attı