Gündem Gülen yıllar önce itiraf etmiş

Gülen yıllar önce itiraf etmiş

Yeni Şafak gazetesi, bugün Fethullah Gülen'in mason teşkilatları ile bağlantılarına dair çarpıcı belgeleri gün yüzüne çıkardı. Önceki yıllarda Habertürk Gazetesi Yazarı Fatih Altaylı da, Gülen'e masonluğa dair düşündürücü bir soru sormuştu. Gülen'e 'Size Neo İslamik Mason diyebilir miyiz?"​ sorusunu yönelten Altaylı, aldığı cevapla şaşırmıştı. 'Masonluk kötü bir şey değil, tabii ki diyebilirsin" yanıtını veren Gülen'in geçmişte de masonluğunu itiraf ettiği ortaya çıktı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Yeni Şafak, paralel yapının 1 numarası Fethullah Gülen'in şimdiye kadar hiç bilinmeyen ilişkilerini açığa çıkaran tarihi belgelere ulaştı. Gülen'in daha askerlik döneminde Mason teşkilatları ile bağlantıları, bu bağlantılar üzerinden Moon tarikatı, MOSSAD ve CIA ile irtibatları, gençlik döneminden itibaren bir proje olarak yetiştirilip hazırlanmasına dair çarpıcı bilgi ve belgeler gün yüzüne çıktı.

Gülen yıllar önce itiraf etmiş

Geçtiğimiz yıllarda Bilgi Üniversitesi rektörlüğünü yürüten ve mason olan Remzi Sanver'i Teke Tek programına konuk alan Fatih Altaylı, Fethullah Gülen hakkında çarpıcı bir detayı anlatmıştı.

Altaylı, Gülen ile sohbet imkanı bulduğunu ve sorduğu bir sorunun cevabıyla şaşırdığını dile getirmişti. Gülen'in verdiği cevapla masonlukla bağlantısını inkar etmediği de ortaya çıkmıştı.

Gülen masonluğunu yıllar önce itiraf etmiş
OYNAT
Gülen masonluğunu yıllar önce itiraf etmiş

Yeni Şafak gazetesi, bugün Fethullah Gülen'in mason teşkilatları ile bağlantılarına dair çarpıcı belgeleri gün yüzüne çıkardı. Önceki yıllarda Habertürk Gazetesi Yazarı Fatih Altaylı da, Gülen'e masonluğa dair düşündürücü bir soru sormuştu. Gülen'e 'Size Neo İslamik Mason diyebilir miyiz?"​ sorusunu yönelten Altaylı, aldığı cevapla şaşkınlığını dile getirmişti. 'Masonluk kötü bir şey değil, tabi ki diyebilirsin" yanıtını veren Gülen'in geçmişte de masonluğunu itiraf ettiği ortaya çıktı. "Masonluk kötü bir şey değil"

Altaylı, "Gülen'e dedim ki, size Neo İslamik Mason diyebilir miyiz? Çünkü masonlarla paralel fikir ve amaçlarınız var dedim. Gülen'de bana döndü dedi ki 'Masonluk kötü bir şey değil, tabii ki diyebilirsiniz' dedi. Ben de çok şaşırdım açıkçası ve bir kaç kez yazdım bu konuyu" sözleriyle durumu açıklamıştı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.