Gündem İstanbulda gemi arızası Boğaz trafiği çift yönlü askıya alındı

İstanbul'da gemi arızası: Boğaz trafiği çift yönlü askıya alındı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün kuzeyinde kuru yük gemisinin makine arızası vermesi nedeniyle Boğaz trafiği bir süreliğine çift yönlü olarak askıya alındı. Geminin demirletilmesinin ardından Boğaz yeniden gemi trafiğine açıldı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
İstanbulda gemi arızası: Boğaz trafiği çift yönlü askıya alındı
Makine arızası veren gemi nedeniyle Boğaz trafiği askıya alındı

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Tekirdağ’dan Romanya’ya seyir halindeyken Yavuz Sultan Selim Köprüsü kuzeyinde makine arızası yapan BRAVE KNIGHT isimli kuru yük gemisi için KURTARMA-8, 10 römorkörümüz, KEGM-6 botumuz ve kılavuz kaptanımız ivedilikle bölgeye yönlendirildi. Boğaz Trafiği çift yönlü askıya alındı." denildi.

GEMİ SARIYER'DE DEMİRLETİLDİ

Makine arızası yapan kuru yük gemisi Sarıyer Büyükdere açıklarına demirletilirken, boğaz trafiği tekrar normale döndü.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Brave Knight isimli kuru yük gemisi, Gemi Trafik Hizmetleri Merkezimiz koordinasyonunda kılavuz kaptanımız, Kurtarma-8, Kurtarma-10 römorkörlerimiz ve KEGM-6 botumuz refakatinde Büyükdere Demir Sahası’na emniyetle demirletildi" denildi.

Atıklar Marmara’yı boğuyor
EKONOMİ
Atıklar Marmara’yı boğuyor

Kar ve fırtına sonrası İstanbul Boğazı turkuaz renge büründü
FOTOĞRAF 7
Title
Marmara Bölgesi'nde günlerdir süren şiddetli rüzgar, yağmur ve kar yağışının ardından İstanbul Boğazı'nın rengi değişti.
Title
Turkuaz renge bürünen boğazdaki renk değişimi kartpostallık görüntüler oluşturdu.
Title
İstanbullular ise o anları ölümsüzleştirmek için bol bol fotoğraf çekildi. Turkuaz rengine bürünen İstanbul Boğazı drone ile de havadan görüntülendi.
Title
<br>\"Denizin rengi böyle daha güzel görünüyor\"<br><br>Ahmet Yılmaz adlı vatandaş, \"Yürümek, hava almak için güzel bir gün. Denizin rengi neden böyle bilmiyorum. Deniz için değil öylesine yürüyüş için çıkmıştım. Denizin rengi böyle daha güzel görünüyor. 2 gündür denizin rengi böyle, ama neyin sonucu bilmiyorum\" dedi.
Title
Title
Title
Kar ve fırtına sonrası İstanbul Boğazı turkuaz renge büründü
Etkili olan şiddetli rüzgar ve kar yağışının ardından İstanbul Boğazı'nın rengi değişti. Turkuaz rengiyle muhteşem bir manzara oluşturan İstanbul Boğazı havadan görüntülendi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.