|

Komisyon artık çok dilli

TBMM İnsan Hakları Komisyonu 26. döneme hızlı başladı. Komisyonda 26. döneme kadar 3 konu ele alınırken, yeni dönemde 6 konu birden ele alındı.

Yeni Şafak ve
06:00 - 1/01/2016 vendredi
Güncelleme: 02:13 - 1/01/2016 vendredi
Yeni Şafak

İnsan hakları konuları uluslararası misyonda çalışma yapılacak. Komisyon üyeleri kutuplaşan dilden uzaklaşarak konuları ele alacak. Önergelere de standart getiriliyor. İnsan Hakları Komisyonu üyeleri bundan sonra şema olarak hazırlanmış önergeleri doldurarak konuları gündeme taşıyacak. Meclis komisyon raporları Almanca, İngilizce, Fransızca'ya çevrilecek. İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, yabancı dil bilen uzmanların sayısının artırılması için Meclis Başkanı İsmail Kahraman'la görüşecek.İLK GÜNDEM İSLAM DÜŞMANLIĞI


Komisyon, ırkçılıkla mücadelenin etkinleştirilmesinden İslam düşmanlığına, çocuk haklarından şehirlinin haklarının korunmasına kadar birçok konuda çalışma yapmaya hazırlanıyor. Komisyon ilk olarak çocuk hakları, İslam düşmanlığı ile mücadele, Kırım Ahıska Türkleri konusunu ele alınacak. Ayrıca, Güneydoğu'da terörden mağdur olan vatandaşlarla görüşülmesi için önerge hazırlandı. Operasyonlar bittiğinde mağdur vatandaşlarla görüşülerek, terör örgütünün sebep olduğu sonuçlar raporlaştırılacak.


#İnsan Hakları Komisyonu
#Meclis komisyon raporları
#ırkçılık
il y a 8 ans
default-profile-img