Gündem Melo konsoloslukta tepki verince konutun içine sokulmadı

Cemal Kaşıkçı'nın cesedini kadavra köpeği Melo arayacak

Melo konsoloslukta tepki verince konutun içine sokulmadı

Suudi Arabistan'ın İstanbul'daki Başkonsolosluk binasında vahşice öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cansız bedeninin nerede olduğu sorusunu yanıt aramaya devam ediyor. Kaşıkçı için kurulan özel ekipte İstanbul Emniyeti'nin kadavra köpeği Melo yer alıyor. Melo'nun konsolosluk binasındaki gardıroba tepki verdiği, konutun içindeki aramalara girmesine ise izin verilmediği kaydedildi. Melo, son dönemlerdeki kayıp olaylarında cesetleri hızlıca bulmasıyla öne çıkmıştı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cesedinin bulunması için kadavra köpeği Melo da ekiplerle hareket ediyor.
Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cesedinin bulunması için kadavra köpeği Melo da ekiplerle hareket ediyor.

İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluk binasında öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cesedine henüz ulaşılamadı.

Türk güvenlik güçleri ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan ile çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye gelen Suudi Başsavcı Suud El Muceb ile yapılan görüşmelerden de herhangi bir sonuç elde dilemediği öğrenildi.

Suudi Arabistan'dan işe yarar bir bilgi getirmedi

  • Güvenlik kaynaklarının, olayın ardından Suudi Arabistan'a kaçan ve orada tutuklandıkları öne sürülen kişilerle ilgili Suudi Başsavcı'dan herhangi net bir bilgi alamadıkları kaydedildi.
  • Özellikle infaz timinin ifadelerine dair Türk güvenlik ve yargı güçlerince yöneltilen sorulara tatminkar yanıt vermekten kaçınan Suudi Başsavcı'nın MİT, Emniyet ve Başsavcılık ile yaptığı görüşmeler belli bir noktanın ardından tıkandı.

Melo devrede

Başsavcı'nın temaslarından ayrı olarak çalışmalarını sürdüren Türk Emniyet güçleri, Kaşıkçı'nın cesedinin bulunması için de çalışmalarını hızlandırdı.

Emniyet Müdürlüğü'nün elindeki kadavra köpeklerinin de bu iş için kullandığı öğrenildi. Bu iş için adeta biçilmiş kaftan olan emniyetin kadavra köpeği Melo'nun da arama çalışmalarına katıldığı kaydedildi.

Melo konsoloslukta tepki verdi, resmi konuta girmesine izin verilmedi

  • Suudi tarafından izin gelmesinin ardından bina içerisinde arama yapan güvenlik güçlerinin ilk günkü çalışmalarında Melo'yu da kullandığı ortaya çıktı. Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre Melo, konsolosluktaki bir gardırobun önünde havlayarak tepki verdi. Bu nedenle Kaşıkçı'ya dair parçaların kısa bir süre de olsa burada tutulmuş olabileceği üzerinde duruluyor.

Öte yandan Melo'nun resmi konuttaki aramada da kullanılmak istendiği ancak Suudi yetkililerin buna izin vermediği öğrenildi.

Melo daha önce Mersin, Adana, Hatay ve Denizli gibi yerlerdeki kayıp vakalarını çözmüş ve cesetlerin yerini hızlıca bulmuştu.

Suudi başsavcı konsoloslukta
GÜNDEM
Suudi başsavcı konsoloslukta

Oyalamayın
GÜNDEM
Oyalamayın

Delilleri istedi vermedik
GÜNDEM
Delilleri istedi vermedik

Kaşıkçı cinayetinde konsolosluğun şöminesinden örnek alındı
GÜNDEM
Kaşıkçı cinayetinde konsolosluğun şöminesinden örnek alındı
Meteorolojiden 59 ile yağış uyarısı
Gündem

Meteorolojiden 59 ile yağış uyarısı

Meteorolojinin son hava durumu tahminlerine göre, Marmara’nın doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Balıkesir çevreleri ile İstanbul’un Anadolu Yakası'nın sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları, Samsun'un doğusu, Adana, Osmaniye, Bilecik, Bolu, Düzce, Karabük, Ordu, Artvin ve Gümüşhane çevreleri ile Sakarya’nın güney, Mersin'in kuzey kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.
Yine sahnedeler: Erbakan'ın karşısındaydılar İmamoğlu'nun arkasındalar
Gündem

Yine sahnedeler: Erbakan'ın karşısındaydılar İmamoğlu'nun arkasındalar

İstanbul'daki seçimler için geri sayım sürerken CHP-HDP ve İyi Parti'nin ortak adayı Ekrem İmamoğlu'nun ABD'nin en önemli 'etki' kuruluşlarından biri olan Washington Yakın Doğu Politikaları Enstitüsü (WINEP) bağlantısı soru işaretlerine neden oldu. WINEP ile organik bağı olan isimlerin daha önce Türkiye'ye çok büyük zararlar veren adımların mimarı olması 'CHP adayını uluslararası arenada kimler destekliyor?' sorusunu beraberinde getirdi. Hatırlanacağı üzere Necmettin Erbakan, REFAH-YOL hükümetini iktidardan düşürenin WINEP ve Alan Makovsky olduğunu açıklayarak, 28 Şubat döneminin asıl mimarlarının da bu yapı olduğunu açıklamıştı. Erbakan'ı iktidardan eden Henri Barkey, Alan Makovsky gibi isimlerin yanı sıra Soner Çağaptay, Yurter Özcan, Faruk Loğoğlu gibi 'Arı Hareketi'nin önemli simaları bugün gelinen noktada İmamoğlu'nun arkasında yer alıyor.
Gazeteci Atilla: FETÖ kötü bir sürpriz peşinde
Gündem

Gazeteci Atilla: FETÖ kötü bir sürpriz peşinde

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin ardından neredeyse 3 yıl, 17-25 Aralık’ın üzerinden ise yaklaşık 6 yıl geçti. Aradan geçen bunca süreye rağmen halen güne FETÖ operasyonlarıyla uyanıyor, son derece kritik kurumlardan çıkmaya devam eden örgüt mensuplarının gözaltına alınma haberlerini izliyoruz. Yaptığı haberlerle bu sürece damga vuran gazeteci Toygun Atilla, işi bir adım daha öteye taşıdı ve 'FETÖ ile mücadelenin tarihe not düşülmüş en önemli eserlerinden birini' kaleme aldı. Atilla ile kısa sürede 4. baskısı yapılan kitabını konuştuk. FETÖ ile mücadeledeki garabetlerden örgütün yeniden 'darbe girişimi' ihtimaline, FETÖ'nün halen en güçlü olduğu kurumdan, MİT'teki FETÖ'cülerin şuan hangi görevlerde bulunduğuna kadar birbirinden farklı konuları konuştuk…

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.