Gündem Melo konsoloslukta tepki verince konutun içine sokulmadı

Cemal Kaşıkçı'nın cesedini kadavra köpeği Melo arayacak

Melo konsoloslukta tepki verince konutun içine sokulmadı

Suudi Arabistan'ın İstanbul'daki Başkonsolosluk binasında vahşice öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cansız bedeninin nerede olduğu sorusunu yanıt aramaya devam ediyor. Kaşıkçı için kurulan özel ekipte İstanbul Emniyeti'nin kadavra köpeği Melo yer alıyor. Melo'nun konsolosluk binasındaki gardıroba tepki verdiği, konutun içindeki aramalara girmesine ise izin verilmediği kaydedildi. Melo, son dönemlerdeki kayıp olaylarında cesetleri hızlıca bulmasıyla öne çıkmıştı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cesedinin bulunması için kadavra köpeği Melo da ekiplerle hareket ediyor.
Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cesedinin bulunması için kadavra köpeği Melo da ekiplerle hareket ediyor.

İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluk binasında öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cesedine henüz ulaşılamadı.

Türk güvenlik güçleri ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan ile çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye gelen Suudi Başsavcı Suud El Muceb ile yapılan görüşmelerden de herhangi bir sonuç elde dilemediği öğrenildi.

Suudi Arabistan'dan işe yarar bir bilgi getirmedi

  • Güvenlik kaynaklarının, olayın ardından Suudi Arabistan'a kaçan ve orada tutuklandıkları öne sürülen kişilerle ilgili Suudi Başsavcı'dan herhangi net bir bilgi alamadıkları kaydedildi.
  • Özellikle infaz timinin ifadelerine dair Türk güvenlik ve yargı güçlerince yöneltilen sorulara tatminkar yanıt vermekten kaçınan Suudi Başsavcı'nın MİT, Emniyet ve Başsavcılık ile yaptığı görüşmeler belli bir noktanın ardından tıkandı.

Melo devrede

Başsavcı'nın temaslarından ayrı olarak çalışmalarını sürdüren Türk Emniyet güçleri, Kaşıkçı'nın cesedinin bulunması için de çalışmalarını hızlandırdı.

Emniyet Müdürlüğü'nün elindeki kadavra köpeklerinin de bu iş için kullandığı öğrenildi. Bu iş için adeta biçilmiş kaftan olan emniyetin kadavra köpeği Melo'nun da arama çalışmalarına katıldığı kaydedildi.

Melo konsoloslukta tepki verdi, resmi konuta girmesine izin verilmedi

  • Suudi tarafından izin gelmesinin ardından bina içerisinde arama yapan güvenlik güçlerinin ilk günkü çalışmalarında Melo'yu da kullandığı ortaya çıktı. Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre Melo, konsolosluktaki bir gardırobun önünde havlayarak tepki verdi. Bu nedenle Kaşıkçı'ya dair parçaların kısa bir süre de olsa burada tutulmuş olabileceği üzerinde duruluyor.

Öte yandan Melo'nun resmi konuttaki aramada da kullanılmak istendiği ancak Suudi yetkililerin buna izin vermediği öğrenildi.

Melo daha önce Mersin, Adana, Hatay ve Denizli gibi yerlerdeki kayıp vakalarını çözmüş ve cesetlerin yerini hızlıca bulmuştu.

Suudi başsavcı konsoloslukta
GÜNDEM
Suudi başsavcı konsoloslukta

Oyalamayın
GÜNDEM
Oyalamayın

Delilleri istedi vermedik
GÜNDEM
Delilleri istedi vermedik

Kaşıkçı cinayetinde konsolosluğun şöminesinden örnek alındı
GÜNDEM
Kaşıkçı cinayetinde konsolosluğun şöminesinden örnek alındı
Abone Ol Google News
Fatih Sondaj Gemisi 4 saatlik çalışmanın ardından Trabzon Limanı’na giriş yaptı
Ekonomi

Fatih Sondaj Gemisi 4 saatlik çalışmanın ardından Trabzon Limanı’na giriş yaptı

Karadeniz’de sondaj faaliyeti gerçekleştirmek için 1 Haziran günü İstanbul’dan Trabzon’a gelerek açığa demir atan Fatih Sondaj Gemisi kule birleştirme ve diğer hazırlıkları için bu sabah 4 saatlik bir çalışmanın ardından römorkörler eşliğinde Trabzon Limanı’na girerek demirledi.
Michael Jordan'dan ırkçılıkla mücadele için 100 milyon dolar bağış
Dünya

Michael Jordan'dan ırkçılıkla mücadele için 100 milyon dolar bağış

NBA'in efsane oyuncusu Michael Jordan ile kendi logosunun bulunduğu ürünleri satan Jordan Markası, ırkçılık ve sosyal adaletsizlikle mücadele için 10 yıl içinde 100 milyon dolar bağışlayacak.

Jordan Markası'nın sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, "Siyahilerin hayatları önemlidir. Bu, tartışmaya yol açmayı amaçlayan bir açıklama değil. Ülkemizin kurumlarında başarısızlığa neden olan kökleşmiş ırkçılık tamamen ortadan kaldırılıncaya kadar siyah insanların yaşamlarını korumaya ve iyileştirmeye kararlıyız. Michael Jordan ile Jordan Markası'nın, ırkçılıkla mücadele, sosyal adalet ve eğitime erişim için çalışan kuruluşlara 10 yıl içinde 100 milyon dolar bağışta bulunacağını duyuruyoruz." ifadeleri kullanıldı.

MSB: YPG/PKK'nın Rasulayn'da düzenlediği bombalı saldırıda 8 sivil yaralandı
Gündem

MSB: YPG/PKK'nın Rasulayn'da düzenlediği bombalı saldırıda 8 sivil yaralandı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), terör örgütü YPG/PKK'nın Rasulayn'da pazar yerine düzenlediği bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre 8 sivilin yaralandığını bildirdi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.