Gündem Meşal Sözlerinizi anlamasam da

Meşal: Sözlerinizi anlamasam da...

Hamas liderlerinden Halid Meşal, AK Parti'nin Konya İl Kongresi'nde açıklamalarda bulundu. Meşal, "Her ne kadar sizin sözlerinizi anlamasam da kalp dilinizi çok iyi anlıyorum" dedikten sonra salonda büyük coşku yaşandı

Haber Merkezi Yeni Şafak
Meşal: Sözlerinizi anlamasam da...

Meşal'in açıklamarından satır başları: Kudüs'ten Filistin'den selam olsun. Konya halkına selam olsun. Direnişin ve İzzetin sembolü olan Gazze'den sizlere selam olsun. Öyle bir Gazze ki, orası için bu mübarek ülkenin 9 ferdi şehit olmuştur. Allah Türkiye'nin ve Filistin'in, ve İslam aleminin şehitlerine rahmet etsin.

Her ne kadar sizin sözlerinizi anlamasam da kalp dilinizi çok iyi anlıyorum. Çok duyguluyuz fakat şu şekilde tamamlamak istiyorum. Ey Konya halkı şunu iyi bilin, güçlü bir Konya güçlü bir Türkiye güçlü bir Kudüs güçlü bir Filistin demektir.

Türkiye'yi, Türk halkını Sn.Ahmet Davutoğlu ve Sn.Recep Tayyip Erdoğan'dan dolayı kutluyorum.

Nasıl ki geçmiş tarihinde yüzyıllar boyunca halkını Kudüs'ü Aksa'yı Filistin'i koruduysa, inşallah gelecekte de Filistin'i Kudüs'ü tekrar kurtaracağız. 

Kalkınmış Türkiye tüm müslümanlar için güç kaynağıdır. Türkiye'nin ve AK Parti'nin beni kongrelerinde misafir etmesi bizim için büyük bir şereftir. Gelecekte Kudüs'teki kongrelerimizde sizleri aramızda görmeyi umut ediyoruz. 

Abone Ol Google News
İngiltere'de 44 yıl sonra ilk kez ölümler doğumları geçti
Dünya

İngiltere'de 44 yıl sonra ilk kez ölümler doğumları geçti

İngiltere'de geçen yıl 1976'dan bu yana ilk kez doğumlardan daha fazla ölüm kaydedildi. Ülke nüfusunun artması ve yaşlanması da son yıllarda ölümlerin sayısının yükselmesinin nedenleri arasında gösteriliyor. İstatistikçiler, geçen yıl ölüm rakamlarındaki yüzde 13'lük artışı Kovid-19 salgınına bağlıyor.
Yılmaz Özdil'e
Hayat

Yılmaz Özdil'e "Cenazeme bile gelme" diyen Uğur Dündar çark etti: Yılmaz benim kardeşimdir

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'in kendisi hakkındaki "Artı 1 TV ve Sezgin Baran Korkmaz" iddiaları sonrası çılgına dönerek, "Beni sırtımdan hançerledin. Cenazeme bile gelme" gelme diyen Uğur Dündar geri adım attı. Arkadaşlarıyla yaptığı görüşmelerin ardından Özdil'i 'yanlış anladığını' ve durumun bir 'canlı yayın kazası' olduğunu ifade eden Dündar, "Yılmaz Özdil benim kardeşimdir" dedi.
Güney Afrika’da kripto para skandalı: İki kardeş 3,6 milyar dolarlık Bitcoin ile ortadan kayboldu
Dünya

Güney Afrika’da kripto para skandalı: İki kardeş 3,6 milyar dolarlık Bitcoin ile ortadan kayboldu

Afrika kıtasının en büyük kripto para platformu Africrypt’in sahibi olan 17 ve 20 yaşlarındaki Ameer ve Raees Cajee, borsadaki kullanıcıların 3,6 milyar dolarlık Bitcoin'i ile birlikte kaçtı. Africrypt işlemlerini inceleyen uzmanlar, kullanıcıların hesaplarındaki Bitcoinlerin hesaplarından yasadışı şekilde transfer edildiğini ve ciddi varlık parçalanması nedeniyle Bitcoinlerin izlenemez hale getirildiğini tespit etti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.